شنبه 28 مهر 1397 11 صفر 1440 20 اکتبر 2018
تاریخ : سه شنبه 7 فروردين 1397
کد 15

استاندار آذربایجان شرقی:

مردم و تولیدکنندگان، مخاطبان شعار «حمایت از کالای ایرانی» هستند

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مردم به‌عنوان مصرف‌کننده یکی از مخاطبان شعار «حمایت از کالای ایرانی» هستند، گفت: برای تحقق این شعار، تولیدکنندگان هم باید کیفیت کالاهای تولیدی خود را افزایش دهند و استانداردهای بین‌المللی را رعایت کنند.

دکتر مجید خدابخش با اشاره به اینکه نام‌گذاری سال 97 به نام «حمایت از کالای ایرانی» از هر جهت نام‌گذاری بابرکتی است، افزود: اگر تقاضا برای کالای تولید داخل افزایش یابد تولیدکننده نیز تلاش خواهد کرد تا کیفیت و تنوع کالاهای تولیدی خود را بالا ببرد و این موضوع برای همه سودبخش است.

وی با تأکید بر اینکه باید برای توسعه تولید در استان تلاش کنیم، افزود: برخی از کالاهای ایرانی به دلیل کیفیت بالای آن، از اقبال خوبی برخوردار هستند، اما در مورد برخی از کالاها لازم است که نسبت به ارتقای کیفیت و اصلاح تکنولوژی تولید آنها اقدام کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه بر نقش مؤثر اصحاب رسانه در تحقق شعار سال تأکید کرد و گفت: یکی از شاخص‌های خوب برای استفاده از یک کالای ایرانی، صادرات آن است؛ هر واحد تولیدی که بتواند کالای تولیدی خود را صادر کند معلوم است که استانداردهای بین‌المللی را رعایت کرده و مطمئناً در بازار داخلی هم فروش خوبی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: ما در استان واحدهای خوبی داریم که محصولات خود را به کشورهای مختلف دنیا صادر می‌کنند و بقیه واحدهای تولیدی نیز باید با رعایت استانداردهای حداقلی به این سمت حرکت کنند.

دکتر خدابخش همچنین از آمادگی کشور ایتالیا برای سرمایه‌گذاری در صنعت چرم در استان خبر داد و گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های مستمر، به‌زودی شاهد این اتفاق خواهیم بود که می‌تواند صنعت چرم استان را متحول کند.

وی افزود: این همکاری در دو حوزه آموزش و تشخیص کیفیت اتفاق خواهد افتاد و طی آن تبریز می‌تواند به آزمایشگاه منطقه‌ای کیفیت چرم تبدیل شود.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 7 فروردين 1397
  • ساعت 10
  • توسط مدیر دوم پورتال
نظرات شما
captcha refresh