شنبه 28 مهر 1397 11 صفر 1440 20 اکتبر 2018
تاریخ : يکشنبه 19 فروردين 1397
کد 17

استاندار آذربایجان شرقی:

حل مشکل بیکاری نیازمند توانمندسازی نیروی کار است

استاندار آذربایجان شرقی حل مشکل بیکاری را نیازمند توانمندسازی نیروی کار دانست و گفت: اگر برای توانمندسازی جوانان، برنامه‌ریزی دقیق و مناسب داشته باشیم به دنبال آن اشتغال ایجاد خواهد شد.

دکتر مجید خدابخش در نشست ستاد سامان‌دهی امور جوانان استان، خاطرنشان کرد: باید تحلیل‌های دقیقی از آمار فارغ‌التحصیلان بیکار دانشگاه‌ها و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای ارائه شود تا بر اساس آن برای توانمندسازی نیروی کار برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان اینکه بسته‌ها و تسهیلات حمایتی اشتغال، تنها برای افراد توانمند پیش‌بینی شده، گفت: کسی که توانایی ایجاد شغل را نداشته باشد از این تسهیلات نیز نمی‌تواند در مسیر درست استفاده کند و اگر موضوع توانمندسازی در سطوح مختلف انجام شود بسته‌های حمایتی هم موثر خواهد بود.

خدابخش با بیان اینکه دانشگاه‌های ما جوانان را برای استخدام در ادارات پرورش می‌دهند، گفت: فرصت استخدام دولتی بسیار محدود است و هر جوانی باید توانمندی ایجاد شغل برای خود را داشته باشد.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: شعار هر جوان آذربایجانی یک مهارت، شعار بسیار خوبی است اما باید فعالیتی گسترده انجام شود تا این شعار محقق شود.

وی با تاکید بر آموزش مفاهیم عمومی به افراد متقاضی کسب مهارت، گفت: با توجه به تحول و پیشرفت تکنولوژی‌های جدید باید مفاهیم و مطالب جدید متناسب با تکنولوژی روز آموزش داده شود.

خدابخش در ادامه با اشاره به موضوع نقش صنعت گردشگری در توسعه اشتغال، بیان کرد: باید به دنبال آموزش حرفه‌های مورد نیاز در این حوزه باشیم.

وی با اشاره به اهمیت بخش خدمات در ایجاد اشتغال نیز خاطرنشان کرد: برای ایجاد شتغال تنها نباید به موضوع تولید تمرکز کنیم، بخش خدمات یک حوزه بسیار وسیع بوده و امروز در کشورهای بزرگ وزن اصلی اشتغال به عهده بخش خدمات است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاه به نام‌گذاری سال جدید با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: قطعا تولیدکننده داخلی اگر کیفیت کالای خود را بالا ببرد مورد حمایت قرار می‌گیرد، همچنان که برخی از کالاهای ایرانی مانند شیرینی و شکلات به دلیل کیفیت بالای آن بر مشابه خارجی ترجیح داده می‌شود.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 فروردين 1397
  • ساعت 09
  • توسط مدیر دوم پورتال
نظرات شما
captcha refresh