Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 5 بهمن 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 19 دي 1398
کد 1038

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:

آسیب‌ها و تهدیدها باید به طور مرتب رصد شود

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در جلسه قرارگاه پدافند زیستی، به اهمیت فوق‌العاده این قرارگاه و فعال بودن آن اشاره کرد و گفت: جنگ‌ها به صورت عامل و غیرعامل یا انسان‌ساخت اتفاق می‌افتد و برای مقابله با چنین تهدیداتی باید به‌روز بوده و آسیب‌ها و تهدیدات به طور مرتب رصد شود.
محمدباقر آقایی افزود: زیرساخت‌های زیستی باید از هرگونه آسیب در امان بوده و بتوانند تداوم خدمات رسانی در شرایط اضطراری را داشته باشد.

وی اظهار داشت: امروزه پدافند غیرعامل کم هزینه‌ ترین و صلح آمیزترین گزینه دفاع است و کشورهای پیشرفته در این راستا میلیاردها دلار هزینه و مرکز پژوهش و مطالعات زیستی را راه اندازی کرده‌اند.

آقایی افزود: دفاع زیستی در کشور ما باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و با توجه به اهمیت قرارگاه پدافند زیستی، کارگروه‌های این قرارگاه باید بصورت مرتب و ماهانه نسبت به شناسایی آسیب‌ها و تهدیدات و ارائه راهکارهای لازم در برابر هرگونه تهدیدات احتمالی زیستی در استان اقدام کنند.

گل‌محمدزاده، معاون هماهنگی سپاه عاشورا نیز بر تشکیل به موقع جلسات قرارگاه زیستی و کارگروه‌های تخصصی آن به منظور شناسایی تهدیدات و آسیب های احتمالی این حوزه تاکید کرد.

در پایان جلسه، اعضای قرارگاه در خصوص حوزه های پدافند زیستی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 19 دي 1398
  • توسط اداره کل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی