پرتال استانداری آذربایجان شرقی
جمعه 15 فروردين 1399
En
تاریخ : سه شنبه 24 دي 1398
کد 1051

استاندار آذربایجان شرقی:

ارتقای کیفیت تولیدات داخلی در راستای مبارزه با قاچاق کالا ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اهتمام مسئولان برای ریشه‌کن کردن پدیده قاچاق، گفت: پایین بودن کیفیت برخی تولیدات داخلی یکی از عوامل قاچاق کالاست که برای پیشگیری از این امر باید نسبت به رونق تولید و ارتقای کیفیت محصولات ساخت داخل اقدام کرد.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در جلسه کمیسیون هماهنگی، برنامه‌ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، مبارزه با قاچاق را یکی از اولویت‌های اساسی مدیریت ارشد استان اعلام کرد و‌ ادامه داد: نتیجه زحمات شبانه روزی تمامی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی، کاهش میزان قاچاق در استان و تثبیت قیمت کالاهای مورد نیاز مردم در بازار است.

وی با بیان اینکه فشار و تحریم اقتصادی آخرین ابزار دشمنان برای مقابله با ملت ایران است، افزود: دشمن در این عرصه نیز به توفیق چندانی دست نیافته و به همین خاطر به ترور سرداران و فرماندهان نظامی ما روی آورده است.

پورمحمدی افزود: البته دشمن در عرصه اقتصادی همچنان به کارشکنی ادامه می‌دهد و همه تلاش خود را به کار بسته تا منابع درآمدی کشور ما از جمله صادرات را قطع کند.

استاندار آذربایجان شرقی، ترویج بی‌رویه فرهنگ غربی را نیز یکی از عوامل قاچاق بخصوص قاچاق پوشاک دانست و گفت: آن‌چه امروز در جامعه ما به عنوان مد مطرح است درواقع کپی‌برداری از سبک زندگی دیگران است که کار اشتباهی است؛ باید از سنت‌ها و ارزش‌های خود در ترویج سبک زندگی استفاده کنیم.

در این جلسه موضوع راه‌اندازی سامانه جامع کالای همراه مسافر و تامین‌ سوخت مورد نیاز اصناف بازار سنتی تبریز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 دي 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی