Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 5 خرداد 1399
En
تاریخ : سه شنبه 24 دي 1398
کد 1052

جلسه بررسی تهدیدات زیرساختی در منطقه کجوار تبریز برگزار شد

جلسه بررسی تهدیدات زیرساخت های منطقه کجوار تبریز با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی و مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز برگزار شد.
محمدباقر آقایی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در این جلسه هدف و رسالت پدافند غیرعامل را حفاظت از زیرساخت‌های کشور، صیانت از نیروی انسانی و مدیریت کشور دانست و اظهار داشت: حفاظت از زیرساخت‌ها در این منطقه اهمیت زیادی دارد چراکه پایه‌های اساسی توسعه و بنیان خدمت رسانی به جامعه است و با توجه به پیچیده بودن تهدیدات ما باید به دانش جدید و علم روز مجهز شویم تا از زیرساخت‌ها بصورت هوشمندانه محافظت کنیم.

وی در ادامه مولفه های حفاظت از زیرساخت‌ها را در مرحله اول تهدید شناسی، شناخت ماهیت تهدید و در مرحله بعد رصد و پایش همیشگی این زیرساخت‌ها و تحلیل دائمی تهدیدات مربوط به آن‌ دارایی ها دانست.

آقایی با بیان اینکه حفاظت از زیرساخت‌های استان اهمیت زیادی دارد، گفت: استراتژی دشمن در مرحله اول حمله به این زیرساخت‌ها است و ابزار های حمله نیز از طریق عملیات انتحاری، ریز پرنده ها، خرابکاری، تروریسم سایبری، کموتروریسم، تروریسم پرتوی و استفاده از سلاح‌های پرتابی می باشد.

وی افزود: در نتیجه هدف حفاظت از این نوع مناطق کاهش آسیب پذیری‌ها، تداوم خدمات ضروری، پاسخ اضطراری به حوادث و در نهایت تسهیل مدیریت بحران است.

باقری، مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز و فرمانده ارشد پدافند غیرعامل منطقه کجوار نیز با بیان اینکه یکی از اهداف پدافند غیرعامل افزایش بازدارندگی در برابر تهدیدات دشمن است، اظهار داشت: با وجود واحدهاي صنعتي و توليد مواد شيميايي درمنطقه کجوار، انتخاب فرمانده ارشد پدافند غیرعامل برای این منطقه با هدف یکپارچه سازی برنامه های مقابله با تهدیدات دشمن است.

وی گفت: اگر در حال حاضر حادثه ای در این منطقه رخ دهد در چه سطحی آمادگی داریم و با تمرین و ممارست باید آمادگی خود را ارتقا دهیم.

اعضای جلسه نیز دیدگاه های خود را برای مقابله با تهدیدات در شرایط فعلی کشور ارائه کردند.


 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 دي 1398
  • توسط اداره کل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی