Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 5 خرداد 1399
En
تاریخ : سه شنبه 24 دي 1398
کد 1054

استاندار آذربایجان شرقی:

گسست نسلی از معضلات اجتماعی است/ ضرورت تلاش برای تقویت نشاط اجتماعی

استاندار آذربایجان شرقی، شکاف و گسست نسلی را یکی از معضلات اجتماعی امروز دانست و گفت: باید همزمان با افزایش رفاه و آسایش مردم، برای تقویت نشاط اجتماعی نیز برنامه‌ریزی و تلاش شود.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در همایش پویایی و نشاط اجتماعی در تبریز، اظهار داشت: در سال‌هایی نه چندان دور، صمیمیت و پیوند مستحکمی در بین خانواده‌ها وجود داشت، ولی پیشرفت تکنولوژی و مدرنیته، رفته رفته‌ از شدت این ارزش اجتماعی کاسته است.

وی به افزایش رفاه نسبی مردم نسبت به دهه‌های گذشته اشاره کرد و ادامه داد: باید همزمان با افزایش رفاه، برای تقویت نشاط اجتماعی هم تلاش شود و هدف زندگی انسان‌ها تنها به مسائل مادی خلاصه نشود.

پورمحمدی بر اهتمام دستگاه‌های دولتی و تشکل‌های مردمی در این زمینه تأکید کرد و گفت: افزایش نشاط اجتماعی یکی از راهکارهای تقویت همدلی و همبستگی بین مردم است.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی از استان‌های امن و سالم کشور است، افزود: نرخ اعتیاد در کشور، ۵.۲ درصد در حالی که در استان کمتر از ۱.۲درصد است و در جرایم خشن نیز پایین‌تر از میانگین کشوری قرار داریم؛ هرچند کمترین میزان این آسیب‌های اجتماعی هم زیاد است و‌ باید برای ریشه‌کن کردن آنها تلاش کرد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای ۲۷ دی سال ۵۶ در دانشگاه تبریز، گفت: در افتخارات دانشگاه تبریز همین بس که مشهدالشهدای دانشگاه‌های کشور است.

پورمحمدی، ترور سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکا را نشانه عجز استکبار جهانی در مقابله با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و گفت: امنیت امروز ایران اسلامی، مرهون و مدیون مجاهدت‌ها و جان‌فشانی‌های شهدایی همچون سردار سلیمانی است.

همایش پویایی و نشاط اجتماعی با محوریت بررسی راهکارهای بروز و ظهور خشونت در حریم خانواده و اجتماع با همکاری اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی روز سه‌شنبه در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.
  
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 دي 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی