Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 21 مرداد 1399
En
تاریخ : دوشنبه 14 بهمن 1398
کد 1170

با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی؛

دومین رزمایش قطع برق در فرودگاه بین‌المللی تبریز برگزار شد

دومین رزمایش قطع برق فرودگاه‌های بین المللی کشور با هدف سنجش و ارزیابی عملکرد اداره کل فرودگاه‌های استان در خدمت رسانی به مسافران و مراجعان در مواقع بحرانی و قطعی برق، در فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز برگزار شد.
این رزمایش با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی و مدیر کل فرودگاه‌های استان انجام و میزان آمادگی فرودگاه تبریز در مواقع بحرانی و قطعی برق مورد ارزیابی قرار گرفت.

در این رزمایش که با سناریوی فرضی قطع برق فرودگاه تبریز آغاز شد، به دنبال قطع برق فرودگاه، برق نقاط حساس فرودگاه از جمله برج مراقبت پرواز، دستگاه‌های ارتباطی و ناوبری، گیت و دستگاه های بازرسی از طریق برق اضطراری فرودگاه تامین شد و خللی در ارائه خدمات به مسافران به وجود نیامد.

محمد باقر آقایی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی پس از اتمام موفقیت آمیز این رزمایش اظهار داشت: موفقیت آمیز بودن این رزمایش نشان از آمادگی کامل دارد.

وی افزود: هدف از انجام این رزمایش‌ها داشتن آمادگی کامل قبل از بحران و تداوم خدمات رسانی در شرایط بحرانی و اضطراری است.

آقایی خاطرنشان کرد: رسالت و هدف پدافند غیرعامل در حقیقت آمادگی کامل در شرایط عادی می باشد تا بتوان در شرایط بحرانی این خدمات رسانی به صورت کامل و مطمئن تداوم داشته باشد بنابراین پیشگیری و جلوگیری از تهدیدات از الزامات و از وظایف اصلی پدافند غیرعامل است.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 14 بهمن 1398
  • توسط اداره کل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی