Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 21 مرداد 1399
En
تاریخ : سه شنبه 15 بهمن 1398
کد 1181

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

اقدامات خلاقانه در حوزه عفاف و حجاب مورد توجه قرار گیرد

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به هجمه دشمنان به فرهنگ عفاف و حجاب، تلاش برای گسترش این فرهنگ و اقدامات خلاقانه در این حوزه را مورد تأکید قرار داد.
بدر شکوهی در اولین جلسه ستاد استانی هماهنگی و اجرایی مصوبه عفاف و حجاب، هدف از تشکیل این جلسه را اجرای ابلاغیه شماره 820 شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنوان «مجموعه تکمیلی اقدامات اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب» عنوان کرد و افزود: به رغم تمام اقدامات موثری که انجام شده است ولی با عنایت به اهمیت مقوله عفاف و حجاب و هجمه های سنگینی که علیه این امر از سوی دشمنان صورت می گیرد، باید بیشتر در این مورد کار شود.
 
وی افزود: انتظار داریم با تشکیل این ستاد، با جلوگیری از موازی کاری در زمینه برنامه های عفاف و حجاب، اقدامات بدیع و خلاقانه ای در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب انجام شود.
 
شکوهی، تشکیل کمیته های کارشناسی با حضور اساتید دانشگاه را در ذیل این ستاد خواستار شد وگفت: آموزش و پرورش بیشترین نقش را در تبیین، ترویج و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه دارد و انتظار داریم ادارات مختلف در همراهی و همکاری کامل با آموزش و پرورش باشند.
 
وی، جلوگیری از عرضه لباس های نامناسب با  فرهنگ اسلامی و ایرانی در برخی از فروشگاه ها را از وظایف سازمان صمت دانست وگفت: خوشبختانه وضعیت پوشش بانوان آذربایجان شرقی در مقایسه با سایر نقاط کشور، مطلوب بوده و این امر نشان دهنده دینداری بالای مردم این خطه است.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 15 بهمن 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی