Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 21 مرداد 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 17 بهمن 1398
کد 1209

فرماندار بستان آباد:

295 میلیارد تومان پروژه در دهه فجر امسال در شهرستان بستان آباد افتتاح می شود

فرماندار شهرستان بستان آباد با بیان اینکه علیرغم مشکلات اقتصادی مردم و صنعتگران د حال فعالیت هستند، گفت: بیش از 295 میلیارد تومان پروژه طی دهه فجر در شهرستان بستان آباد به افتتاح خواهد رسید  که از این میزان بالای 180 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.
سید علی موسوی در گفت‌وگو با شبکه سهند ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، اظهار داشت: در بخش کشاورزی محصولات دارای رتبه داریم به‌طوری‌که در بخش تولید هویج رتبه اول و در بخش تولید سیب‌زمینی رتبه سوم و در بخش تولید قارچ رتبه سوم استان را داریم و از 4هزار تن تولید قارچ استان 2 هزار تن در بستان‌آباد تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه در حوزه کشت گل محمدی و سنجد تولیدات بسیار خوبی داشته‌ایم و در بخش فراوری تولیدات کشاورزی واحدهای صنعتی مختلفی بناشده ست، گفت: بستان‌آباد باوجود فعالیت بیش از 400 واحد صنعتی در شهرستان چهارمین شهر صنعتی استان به شمار می‌رود و نزدیک به 15 واحد اشتغال بالای 2 هزار نفر دارند.

فرماندار شهرستان بستان‌آباد اضافه کرد: 4 شهرک صنعتی و ناحیه صنعتی بزرگ در محدوده شهرستان بستان‌آباد آماده بوده و کار می‌کنند و 3 شهرک صنعتی سهند آذران، چالیش و صنایع‌دستی در حال احداث بوده و 2 شهرک صنعتی بخش خصوصی نیز در حال اخذ مجوز هستند.

وی با بیان اینکه علیرغم مشکلات اقتصادی مردم و صنعتگران د حال فعالیت هستند، گفت: بیش از 295 میلیارد تومان پروژه طی دهه فجر در شهرستان بستان‌آباد به افتتاح خواهد رسید  که از این میزان بالای 180 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است.

موسوی خاطرنشان کرد: موضوع مهمی که طی یک سال گذشته اتفاق افتاد افتتاح راه‌آهن میانه- بستان‌آباد با حضور رئیس‌جمهور بااعتبار بیش از 6 هزار میلیارد تومان بود.

وی با بیان اینکه 33 میلیارد تومان در حوزه وستایی پروژه‌هایی افتتاح خواهد شد، ادامه داد: برای نمونه جاده تبریز- میانه تا قوری گول که چند سال متوقف مانده بوده شروع‌شده و تا پایان سال 99 به اتمام خواهد رسید و  تعریض پل اوجان بااعتبار 6 میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد شد و همچنین 2 واحد تولید فولاد هرکدام با سرمایه‌گذاری 60 میلیون یورو و 25 میلیون یورو به دنبال توسعه واحدهای خود هستند.

فرماندار شهرستان بستان‌آباد اضافه کرد:  در 26 دهیاری 26 نیروگاه کوچک‌مقیاس با مشارکت پست‌بانک راه‌اندازی شده و مجموعاً 500 کیلووات برق تولید خواهد شد که بخشی از آن صرف دهیاری‌ها و بخشی دیگر توسط وزارت نیرو خریداری خواهد شد.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 17 بهمن 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی