Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 21 مرداد 1399
En
تاریخ : شنبه 19 بهمن 1398
کد 1219

چندین طرح عمرانی، صنعتی و تجاری در شهرستان مراغه افتتاح شد

فرماندار ویژه مراغه چندین طرح عمرانی، صنعتی و تجاری را در ششمین روز از دهه مبارک فجر در این شهرستان افتتاح و کلنگ‌زنی کرد و گفت: در مجموع برای این طرح ها ۲۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان هزینه شده و خواهد شد.
حمید شکری در حاشیه مراسم افتتاح این طرح ها گفت: طرح زیرسازی و آسفالت سرویس ایستگاه C.G.S مراغه توسط اداره گاز شهرستان به طول یک کیلومتر و با ۹۰۰ میلیون تومان از جمله این طرح هاست.

وی با اشاره به بهره برداری از نمایندگی مجاز گروه خودروسازی سایپا نیز اظهار داشت: این نمایندگی در ۴ هزار و ۸۰۰ مترمربع شامل قسمت های اداری، تعمیرگاهی، فروش قطعات و انبار تحویل خودرو و با ۱۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: در این مجموعه برای ۲۶ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است.

فرماندار مراغه به کلنگ زنی واحد تولیدی لوازم تزیینی سرامیکی اشاره کرد و گفت: این واحد تولیدی در اواخر سال گذشته مجوز تاسیس با ظرفیت تولید سالانه ۹ هزار تن انواع سرامیک تزیینی دریافت کرده است.

شکری گفت: این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع و در مجموع با هزینه کرد ۱۴ میلیارد تومان تا پایان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: در حال حاضر ۲۲ نفر در این واحد مشغول فعالیت هستند که امیدواریم بعد از راه اندازی برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۴۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد شود.

وی با اشاره به آغاز مراحل اجرایی طرح نخستین ترمینال کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی در شمالغرب کشور مراغه گفت: از امروز حمل و نقل کانتینری از طریق خط راه آهن ریلی در مراغه راه اندازی شد که امیدواریم برای صادر و وارد کنندگان امکانات تازه ای فراهم شود.

شکری افزود: با راه اندازی حمل و نقل کانتینری در شهرستان مراغه حمل فله ای حذف و هزینه ها کاهش پیدا می کند.
وی گفت: با توجه به کارخانجات موجود در منطقه و ارتباطات تجاری با کردستان عراق این ترمینال به عنوان مرکز صادرات شمالغرب عمل خواهد کرد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 19 بهمن 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه