Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 29 شهريور 1399
En
تاریخ : سه شنبه 22 بهمن 1398
کد 1249

چند طرح عمرانی در مراغه کلنگ‌زنی و افتتاح شد

فرماندار ویژه مراغه از افتتاح و کلنگ‌زنی ۴۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان طرح در دهمین روز از دهه مبارک فجر در این شهرستان خبر داد.

حمید شکری روز دوشنبه در مراسم افتتاح و کلنگ زنی این طرح ها اظهار داشت: کلنگ زنی مخزن ذخیره آب ۵ هزار مترمکعبی مراغه با هدف افزایش حجم ذخیره سازی آب شهرستان و تامین فشار شبکه با هزینه اجرایی چهار میلیارد تومان از جمله مهمترین طرح های این بود.

وی افزود: دستگاه نظارت بر این پروژه دفتر اجرای طرح های تامین و توزیع آب شهری است که در مدت ۲۴ ماه به اتمام خواهد رسید.

وی گفت: همچنین ساختمان هنرستان کشاورزی شهیدان کرمی در زمینی به مساحت سه هزار و ۸۳۰ مترمربع و با اعتبار هشت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در این روز به بهره برداری رسید.

شکری اضافه کرد: دانش آموزان در این هنرستان ۱۸ کلاسه در سه رشته علوم دامی، زراعی و ماشین آلات کشاورزی مشغول به تحصیل خواهند شد.

وی در مراسم افتتاح آموزشگاه رانندگی پایه یک و ۲ آذربایجان نیز گفت: این آموزشگاه از سوی بخش خصوصی در زمینی به مساحت ۲ هکتار با اعتبار بالغ بر ۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

وی گفت: همچنین ساختمان اداری و آموزشی این آموزشگاه با زیربنای ۴۰۰ مترمربع در این روز افتتاح شد که با بهر ه برداری از این مجموعه شهرستان های منطقه از جمله مراغه، بناب، ملکان، عجبشیر، هشترود و چاراویماق می توانند از آن بهره مند شوند.

فرماندار مراغه در مراسم بهره برداری از ۴۰۰ واحد مسکن روستایی که به صورت نمادین در روستای چکان برگزار شد، گفت: از دهه فجر سال گذشته تا دهه فجر امسال ۴۰۰ واحد مسکن در روستاهای شهرستان در مجموع با مساحت ۴۰ هزار مترمربع و ۳۲ میلیارد تومان اعتبار افتتاح و ساخته شده است.

شکری گفت: مشارکت مردمی در ساخت این واحدها چشمگیر بود و این موضوع موجب سرعت بخشیدن به نوسازی بافت های فرسوده در روستاهای شهرستان شده است.

وی افزود: از ابتدای اجرای طرح ویژه مسکن روستایی که از سال ۸۵ آغاز شده است، بیش از ۱۰ هزار واحد در روستاهای شهرستان به بهره برداری سیده است.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 بهمن 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه