Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
چهارشنبه 25 تير 1399
En
تاریخ : دوشنبه 21 بهمن 1398
کد 1254

استاندار آذربایجان شرقی:

همه اقشار مردم، اعضای پیکره بزرگ ایران هستند/ وحدت و همدلی رمز پیروزی انقلاب بود

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه وحدت و همدلی آحاد ملت، رمز پیروزی انقلاب اسلامی و پایداری نظام تا امروز بوده است، افزود: دشمنان ما به دنبال این هستند که به بهانه‌های مختلف بین اقشار و گروه‌های مختلف مردم تفرقه بیندازند که در این شرایط همه باید وحدت و همدلی خود را حفظ کنیم.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در آئین گرامی‌داشت چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مقر خلیفه‌گری ارامنه آذربایجان، با ادای احترام به روح پاک شهدای ارامنه، اظهار داشت: جامعه ارامنه تبریز و آذربایجان از گذشته‌های دور همواره یک جامعه صمیمی و همدل با بقیه مردم بوده و در همه مناسبت‌ها پابه‌پای هموطنان مسلمان خود در دفاع از کیان کشور تلاش کرده‌اند.
 
وی با اشاره به عوامل شکل‌گیری انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین عامل قیام ملت ایران و شکل‌گیری انقلاب این بود که مردم ایران می‌خواستند سرنوشت کشورشان به دست خودشان باشد.
 
پورمحمدی افزود: کشور ما قبل از انقلاب اسلامی، در همه عرصه‌ها کشوری وابسته بود و روزی که انقلاب اسلامی ایران پیروز شد 50 هزار مستشار خارجی که همه شئونات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و حتی نظامی کشور ما به دست آنها بود، از ایران خارج شدند.
 
وی با بیان اینکه وضعیت امروز کشور با وجود همه کاستی‌ها قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست، افزود: بزرگترین دستاورد انقلاب، اعتماد به نفس برای اداره کشور بود و این موضوع برای استکبار جهانی خوشایند نبوده است.
 
پورمحمدی ادامه داد: دشمن می‌داند که اگر ایران کشوری مستقل و توسعه‌یافته باشد الگوی همه کشورها خواهد شد و دیگر کسی به زیر پرچم استکبار نخواهد رفت؛ همه دشمنی‌های استکبار جهانی با انقلاب اسلامی بر سر این موضوع است.
 
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه همه اقشار و گروه‌های مختلف کشور، اعضای پیکره بزرگی به نام ایران هستیم، افزود: از نظر وحدت، همدلی و همراهی، هیچ گروهی در کشور اقلیت نیست و همه اعضای یک پیکر هستیم که باید همبستگی و انسجام خود را حفظ کنیم.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 21 بهمن 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی