Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
چهارشنبه 7 خرداد 1399
En
تاریخ : يکشنبه 27 بهمن 1398
کد 1292

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی خبر داد:

اعزام بالگرد جمعیت هلال احمر برای کمک‌رسانی به روستاییان میانه، هشترود و چاراویماق

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از اعزام بالگرد جمعیت هلال احمر استان برای کمک‌رسانی به روستاییان شهرستان‌های میانه، هشترود و چاراویماق که در محاصره برف و کولاک بوده و راه ارتباطی آنها به دلیل بارش سنگین برف مسدود شده است، خبر داد.
محمدباقر هنربر با اشاره به اینکه امکان امدادرسانی زمینی به تعدادی از روستاهای میانه، هشترود و چاراویماق به دلیل بارش سنگین برف وجود ندارد، افزود: به منظور کمک‌رسانی و توزیع نان و بسته‌های غذایی به اهالی این روستاها، با دستور استاندار آذربایجان شرقی و مساعدت رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور، یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر صبح امروز به منطقه اعزام شد.

وی با اشاره به اینکه راه تعدادی از روستاهای شهرستان‌های میانه، هشترود و چاراویماق به دلیل بارش سنگین برف بسته است، خاطرنشان کرد: تلاش نیروهای راهداری برای بازگشایی راه‌های روستایی که بر اثر بارش برف و کولاک مسدود شده‌اند، ادامه دارد و امیدواریم در صورت مساعد بدون شرایط جوی، تا یکی دو روز آینده همه راه‌ها بازگشایی شود.

هنربر تأکید کرد: با تلاش نیروهای راهداری در یک هفته گذشته، بیش از 2600 نفر از هموطنان که در محورهای مواصلاتی استان گرفتار برف و کولاک شده بودند، در شهرها و روستاهای مجاور اسکان یافتند.

وی همچنین از تلاش‌ها و زحمات فرمانداران و نیروهای تلاشگر راهداری، امدادگران جمعیت هلال احمر، نیروهای پلیس راه، ارتش و سپاه، اورژانس، اعضای ستاد مدیریت بحران و سازمان‌های غیردولتی و مردم‌نهاد در امدادرسانی به هموطنان در روزهای گذشته قدردانی کرد.


 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 27 بهمن 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی