Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
جمعه 3 ارديبهشت 1400
En
تاریخ : شنبه 3 اسفند 1398
کد 1343

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:

کارگروه‌های قرارگاه زیستی نسبت به انجام وظایف آمادگی کامل داشته باشند

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در جلسه کارگروه‌های هشت‌گانه قرارگاه پدافند زیستی تأکید کرد که این کارگروه‌ها نسبت به انجام وظایف خود آمادگی کامل داشته باشند.
محمدباقر آقایی گفت: کارگروه‌های هشت گانه با توجه به انجام رزمایش‌ها و تمرین‌های قبلی باید آمادگی کامل داشته تا در صورت بروز حادثه غافلگیر نشوند.
 
وی افزود: رصد و پایش تهدیدات ویروس جدید کرونا توسط کارگروه رصد، پایش و هشدار سریع به صورت مستمر انجام شود تا اخبار صحیح در اختیار مردم قرار گرفته و آرامش روانی مردم مختل نشود.
 
آقایی همچنین به شیوع این ویروس در استان‌های دیگر و جایگاه‌های قرنطینه موجود در سطح استان اشاره کرد و اظهار داشت: مراکز قرنطینه باید آماده باشند تا در صورت مشاهده موارد مشکوک در استان فورا به قرنطینه انتقال یابند.
 
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری با تاکید بر جلوگیری از انتشار شایعات در فضای مجازی خواستار مدیریت افکار عمومی در حوزه مسائل زیستی شد و گفت: مدیریت افکار عمومی توسط صدا و سیما به عنوان رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی و مدیریت افکار عمومی، در این شرایط حساس بسیار مهم و ضروری بوده است.
 
آقایی اظهار داشت: در حال حاضر تنها دستگاهی که آخرین اطلاعات و اخبار موثق و صحیح را می تواند ارائه دهد دانشگاه علوم پزشکی تبریز است.
 
غلامرضا نورآبادی، رئیس اداره پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم در این جلسه اظهار داشت: ویروس کرونا مثل ویروس آنفولانزا است و حتی مرگ و میر ناشی از آن کمتر از آنفولانزا است.
 
وی در ادامه گفت: تنها مورد خاص ویروس کرونا یا همان covid-19 در نوع گسترش و شیوع آن است که بسیار مسری بوده و براحتی گسترش می‌یابد؛ بنابراین محل‌های تجمع مستعد گسترش این ویروس است.
 
نورآبادی با اشاره به اینکه بیمارستان‌های مجهز سینا و امام رضا (ع) برای پذیرش بیماران مبتلا به این ویروس، کاملا آماده هستند، گفت: تمامی کادر بیمارستان‌ها، دوره‍‌های آموزشی لازم را برای آمادگی هرچه بهتر در کنترل شیوع این ویروس سپری کرده‌اند.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 3 اسفند 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی