پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 18 فروردين 1399
En
تاریخ : سه شنبه 13 اسفند 1398
کد 1362

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

سازمان‌های مردم‌نهاد استان برای شکست ویروس کرونا بسیج شده‌اند

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی از بسیج سازمان‌های مردم‌نهاد استان برای شکست ویروس کرونا خبر داد و گفت: ضمن تلاش برای جلب مشارکت عموم مردم در جهت مبارزه اصولی با شیوع بیماری کرونا، باید از ظرفیت عظیم سازمان‌های مردم‌نهاد در این راستا استفاده کنیم تا بتوانیم نگرانی‌های مردم را کاهش دهیم.
بدر شکوهی در جلسه هماهنگی با سازمان‌های مردم‌نهاد برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، گفت: با توجه به فعالیت موثر سمن های استان در امر مقابله با بحران ها و تجربیاتی که اعضای سمن ها دارند، مطمئن هستیم این بار نیز با همکاری و همدلی آنها از این مشکل با موفقیت عبور خواهیم کرد.
 
وی با تشکر از اقدامات قابل تحسین برخی از موسسات خیریه استان در روزهای اخیر، تصریح کرد: توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده در میان خانواده های نیازمند استان توسط این موسسات، به عنوان جلوه هایی از زیبایی و محبت هیچ گاه از خاطرات مردم آذربایجان پاک نخواهد شد.
 
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ظرفیت برخی از سمن های استان در تولید ماسک را یادآور شد و گفت: برنامه ریزی برای ایجاد فضای شاد و بانشاط در درون خانه ها و ترویج خریدهای اینترنتی توسط سازمان های مردم نهاد استان در حال پیگیری است.
 
شکوهی به طرح جامع وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا اشاره کرد وگفت: فراخوان استفاده از اعضای سمن ها برای آموزش و اطلاع رسانی به مردم توسط ادارات مرتبط شروع شده است و در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی با کمک شهرداری تبریز از ظرفیت فرهنگسراها و اماکن ورزشی با رعایت کامل موارد بهداشتی و جلوگیری از تجمع های گسترده، استفاده خواهد کرد.
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 13 اسفند 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی