Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
چهارشنبه 7 خرداد 1399
En
تاریخ : جمعه 16 اسفند 1398
کد 1376

فرماندار میانه:

ضرورت همکاری هر چه بیشتر خیرین و تشکلهای مردم نهاد با شبکه بهداشت و درمان شهرستان

فرماندار ویزه شهرستان میانه با تقدیر از زحمات تمامی عوامل شهرستان از جمله پزشکان و پرستاران که در صف اول مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند بر ضرورت همکاری هر چه بیشتر خیرین و تشکلهای مردم نهاد با شبکه بهداشت و درمان در جهت پیشگیری و کنترل شیوع کرونا در سطح شهرستان اشاره کرد. 
مشایخی در گفت و گو با ایرنا، افزود: اگر چه از طریق شبکه دانشگاه علوم پزشکی مرکز استان تمامی امکانات برای شهرستان ها تامین می شود اما در جهت اقدامات پیشگیرانه در جهت کنترل شیوع بیماری نیاز است خیرین و تشکلهای مردمی در قالب امور خیرخواهانه و خداپسندانه از قبیل تهیه و توزیع ماسک، مواد ضدعفوتی و دستکش کمک حال مراکز درمانی و شبکه بهداشت و درمان باشند. مشایخی در ادامه از مردم خواست تمامی اخبار و اطلاعات لازم  در مورد بیماری و میزان افراد مبتلا و غیره را از طریق صدا و سیما پیگیری کنند زیرا ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی آمار و اطلاعات لازم را به آنجا اعلام می کند. 
 
فرماندار میانه با اشاره به جوسازی و ایحاد مسائل روانی از سوی برخی در فضاهای مجازی که قابل قبرل هیچ مرکز و مرجعی نیست، وضعیت شهرستان را به طور نسبی مطلوب خواند و گفت: تست بیش از 10 نفر از افراد مشکوک منفی شده و با قرنطینه از بیمارستان ترخیص  شده اند همچنین 2 نفر از مبتلایان به کرونا بهبود یافته است. 
 
وی در پایان با اشاره به شعار کشوری که هرخانه یک قرنطینه خوب و محل امنی برای کنترل بیماریهاست، ضرورت عمل به این شعار از سوی مردم و عدم حضور آنها در مکان های عمومی و پرتردد و همچنین رعایت بهداشت فردی و عمومی را مهمترین عامل در کنترل موفقیت آمیز این بیماری خواتد.
  • نوشته شده
  • در جمعه 16 اسفند 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی میانه