Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 12 تير 1399
En
تاریخ : دوشنبه 19 اسفند 1398
کد 1383

فرماندار ویژه میانه:

کوچکتر شدن چرخه بیولوژیکی ویروس کرونا نیازمند همکاری جدی مردم است

فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در استان و شهرستان میانه کم شدن همه گیری و کوچک شدن چرخه بیولوژیکی ویروس کرونا را نیازمند همکاری و همراهی جدی مردم با اطلاع رسانی بموقع و فرهنگ‌سازی عنوان نمود. 
محمدرضا مشایخی در نشستی با فعالان اجتماعی شهرستان با بیان اینکه ضدعفونی شهرها با محوریت شهرداری و یاری مردم، خیرین، هیئت امنای بازار و همچنین توزیع مواد ضدعفونی کننده از سوی گروههای مردمی در چندین مرحله از اقدامات پیشگیرانه در سطح شهرستان است اضافه کرد:  بزرگترین پشتوانه در امر پیشگیری همکاری مردم است و اگر مردم با جدیت تمام به پیش بروند در کنترل شیوع کرونا  موفق تر خواهیم بود. 
 
وی با اشاره به رسانه ای کردن عدم پذیرش مسافرینی از بیرون شهرستان از روز شنبه، بر ضرورت همکاری فعالین مجازی  در این راستا تاکید کرد و افزود:  در این خصوص از بخش مردمی نیز عضو گیری نموده ایم تا با توجه به اعلام سازمان بهداشت جهانی که پیک و همه گیری ویروس را فروردین ماه سال بعد اعلام نموده شاهد کاهش شیوع ویروس در سطح شهرستان باشیم. 
 
مشایخی در ادامه مواظبت و مراقبت جدی در سه هفته  آتی را مهم خواند و گفت:  در شهرستان بر جدیت تصمیمات و اقدامات خود بویزه در بحث ورود مسافرین به شهرستان و اقدامات پیشگیرانه در جهت تعطیلی بازار و یا اعمال محدودیتهایی با کمک فعالین اجتماعی خواهیم افزود. 
 
فرماندار ویژه میانه ضرورت رعایت حال همدیگر از جمله مستاجر و مالک در سطح بازار را با توجه به اعطای مهلت از سوی دولت در تمامی حوزه ها به مردم را موضوعی مهم در این برهه برشمرد و افزود: از لحاظ مواد ضد عفونی فعلا مشکلی نداریم و در مراکز درمانی نیز مشکلی از لحاظ مواد ضدعفونی وجود نداشته و به صورت محله محور نیز سطوح شهر ضدعفونی خواهد شد ولی برای ادامه نیاز به مساعدت خیرین و همراهی جدی مردم هستیم.
 
وی در پایان به مثبت شدن  ابتلای ۱۳ نفر در میانه به ویروس کرونا خبر داده و گفت از این تعداد 2 نفر به علت داشتن بیماری زمینه ای فوت شده و 15 نفر بهبود و مرخص و حال ۶ بستری دیگر در شهرستان رو به بهبود است که مرخص خواهد شد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 19 اسفند 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی میانه