Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 27 دي 1399
En
تاریخ : دوشنبه 26 اسفند 1398
کد 1417

جلسه بررسی آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان عجب شیر

جلسه بررسی آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا و هماهنگی های انجام شده برای پیشگیری و مقابله با این بیماری در شهرستان عجب شیر با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد.

عادل اصغرپور، فرماندار عجب شیر در این جلسه از اقدامات اعضای ستاد شهرستانی مقابله با کرونا بخصوص مدیریت شبکه بهداشت و درمان و همکاران وی قدردانی کرد و  از مسئولین کمیته های ستاد خواست موضوعات و مسائل مربوطه را در سطح کمیته ها به صورت تخصصی بررسی کرده و مصوبات پیشنهادی خود را برای تصمیم گیری نهایی به ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان ارائه کنند.


وی با قدردانی از جامعه فداکار و ایثارگر پزشکی و پرستاری و دست اندرکاران دانشگاه علوم پزشکی استان برای مدیریت و تامین اقلام پزشکی بیمارستان ها گفت: بیماری کرونا سلامت جسمی مردم را به خطر انداخته و آن چه امروز مهم است حفظ سلامت روحی و روانی جامعه، افزایش آمادگی در برابر این بیماری و محافظت از سلامت آحاد جامعه است.

اصغرپور با تاکید بر خودداری مردم از سفرهای غیرضروری اعلام کرد: شهرستان عجب شیر در ایام نوروز پذیرای میهمانان نوروزی نخواهد بود.

فرماندار شهرستان عجب شیر با تاکید بر اطلاع رسانی بیشتر در خصوص بیماری کرونا، استفاده از بلندگوهای سیار در سطح شهرها و بلندگوهای مساجد در روستاها برای اعلان هشدارهای بهداشتی و درخواست برای عدم حضور در اماکن عمومی را لازم دانسته و فعال شدن اکیپ سد معبر شهرداریها را در راستای جلوگیری از تجمع و ایجاد راه بندان در پیاده‌روهای شهر عجب شیر ضروری برشمرد.

وی اقدامات توصیه ای و فراخوانهای لازم از سوی گروههای مرجع (روحانیون، سمن ها، فعالان فضای مجازی و عرصه خبر و هیات های مذهبی) در خصوص کاهش حجم حضور مردم در بازار و سطح شهر را مهم ارزیابی نموده و از استقرار ۵ چادر با تیم مجهز به تب سنج و مواد ضد عفونی کننده در سطح شهر و ورودی های شهر عجب شیر از سمت تبریز و بناب و مسیر قلعه چای و قوری چای به منظور اقدامات کنترلی بهداشتی خبر داد.

اصغرپور از سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری خواست تا در خصوص شوار نشدن بیش از ۳ نفر مسافر در تاکسی ها تمهیدات لازم را انجام دهد و اعمال محدودیت ورود و خروج خودروهای غیربومی (گردشگران و میهمانان نوروزی) با رعایت کلیه جوانب از طریق پلیس راه و پلیس راهور اقدام شود.

وی بازدید مستمر از کلیه قنادی ها، اغذیه فروشها، پروتئینی ها، مرغ فروشی ها و قصابیها و نانوایی ها را متذکر شد و توجه به رعایت اصول پیشگیرانه از جانب صاحبان صنوف و عوامل اجرایی نانوایی ها از جمله وضعیت جسمانی، دارا بودن دستکش مناسب، ماسک، کلاه و لباس مخصوص، مواد ضد عفونی کننده و عدم دریافت پول نقد و تجهیز به دستگاه کارت خوان را ضروری دانست که باید در بازرسی ها نیز مورد نظارت قرار گیرد و با متخلفین برخورد قانونی جدی شود.

فرماندار عجب شیر با بیان خبر تعطیلی کلیه اماکن متبرکه (امامزادگان)، از اداره تبلیغات اسلامی خواست برنامه‌ریزی لازم و راهکارهای مناسب در جهت عدم حضور و تجمع اهالی در پنج شنبه آخر سال در آرامستانها معمول نماید.
 

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 26 اسفند 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی عجب شیر