Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 10 خرداد 1399
En
تاریخ : شنبه 24 اسفند 1398
کد 1420

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

برای حفظ عنوان «تبریز، شهر بدون گدا» باید فرهنگ‌سازی شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با تأکید بر فرهنگ‌سازی برای حفظ عنوان «تبریز، شهر بدون گدا»، گفت: با توجه به پیشینه فرهنگی استان می‌توانیم با شناسایی ظرفیت‌های داخلی و مداخله هوشمندانه، این امر را در بطن جامعه نهادینه کنیم.
بدر شکوهی در جلسه ستاد سامان‌دهی متکدیان وکودکان کار و خیابانی استان، با قدردانی از موسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در سطح استان، اظهار داشت: رسیدگی به متکدیان بر اساس قانون جزو وظایف ذاتی شهرداری‌هاست و انتظار داریم شهرداری ها در راستای جمع آوری  و توانمند سازی متکدیان با ارگان های حوزه های اجتماعی نهایت همکاری را داشته باشند.
 
وی با اشاره به اینکه متکدیان و کودکان کار و خیابانی در معرض بیماری‌های واگیردار هستند، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، لازم است تمهیداتی اتخاذ شود تا زمینه سلامتی و توانمندسازی این قشر از طریق اقدامات حمایتی فراهم شود.
 
شکوهی تأکید کرد: تمام سازمان‌ها باید با رویکرد اجتماعی برای مقابله و مواجهه منطقی برای ریشه کن کردن این بیماری تلاش کنند و دستگاه های حمایتی نیز بکوشند تا اقشار آسیب پذیر جامعه بخاطر نیازهای اقتصادی به سمت مشاغل کاذب سوق پیدا نکنند.
 
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 24 اسفند 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی