Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 29 ارديبهشت 1401
En
تاریخ : شنبه 9 شهريور 1398
کد 143

استاندار آذربایجان شرقی:

آماده همکاری با دانشگاه‌های بزرگ در راستای توسعه پایدار و رفاه مردم هستیم

استاندار آذربایجان شرقی بر استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دانشگاه‌های کشور برای توسعه پایدار و رفاه حال مردم تأکید کرد و گفت: مدیریت استان آذربایجان شرقی آماده همکاری با دانشگاه‌های بزرگ کشور و استان در این زمینه است.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در آئین افتتاحیه بیست و چهارمین نشست رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور در تبریز، با بیان اینکه برخی از مناطق کشورمان به خاطر مزیت‌هایی چون منابع فراوان نفت و گاز، زمینه‌های گردشگری و ترانزیت کالا، باید توسعه‌یافته‌تر از وضعیت فعلی بود، یادآور شد: با تدوین برنامه‌های راهبردی و کلان می‌توان از این ظرفیت‌ها برای رشد و شکوفایی همه‌جانبه کشورمان استفاده کرد که در این راستا دانشگاه‌ها باید به کمک مدیران اجرایی بیایند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه در استان آذربایجان شرقی با تهیه سند آمایش و سند تدبیر توسعه استان و تشکیل مجمع‌های مشورتی در حوزه‌های مختلف در صدد استفاده از تمامی ظرفیت‌های استان برای توسعه پایدار هستیم، افزود: آذربایجان در گذشته و حال به خاطر توانمندی‌هایی که در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت و معدن، کشاورزی، گردشگری، ترانزیت کالا و حمل و نقل داشته و دارد، سرآمد سایر استان‌ها بوده و از این رو با تدوین برنامه‌های مختلف و کمک نخبگان می‌خواهیم این استان را به جایگاه واقعی آن برسانیم.

بیست و چهارمین نشست رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور با حضور رئیسان دانشگاه‌های تبریز، اصفهان، صنعتی اصفهان، تهران، شهید بهشتی، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، شیراز و علامه طباطبایی روز جمعه به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.  • نوشته شده
  • در شنبه 9 شهريور 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی