Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 10 خرداد 1399
En
تاریخ : شنبه 2 فروردين 1399
کد 1431

پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت سوم فروردین، روز جهانی آب

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت سوم فروردین، روز جهانی آب، بر تجدید نگرش به موضوع آب برای جلوگیری از تغییرات اقلیمی تأکید کرد.
متن پیام دکتر محمدرضا پورمحمدی به شرح زیر است:
 
آب مایه حیات و سرزندگی و از گران­بهاترین نعمات خداوندی است و اکنون که با شیوع ویروس کرونا، با یک بحران جهانی روبه‌رو هستیم، نقش حیاتی آب در تمام زمینه‌ها بویژه در حوزه بهداشت و سلامت، بیش از پیش بر همگان آشکار گشته است.
 
یکی از بزرگترین آیات قدرت و رحمت الهی، همین نقش پاکیزه‌کنندگی آب است که به‌رغم اختراعات بی‌پایان بشری، هنوز هیچ رقیب و بدیلی برای این عنصر هستی‌بخش یافت نشده و بهترین توصیه دانشمندان و پزشکان برای مقابله با ویروس‌های کشنده، استفاده از آب و شست‌وشواست.
 
امروز به حول و قوه الهی و با زحمات شبانه‌روزی دست‌اندرکاران تلاشگر و بی­ادعای صنعت آب، از جریان حیات‌بخش این نعمت الهی برخورداریم و جا دارد که با وقوف بر اهمیت و ارزش لایتناهی این ماده بی‌همتا، در حفاظت و حراست از آن بیش از پیش کوشا باشیم.
 
شعاری که برای روز جهانی آب در سال جاری از سوی سازمان ملل انتخاب شده، «آب و تغییر اقلیم» است. بی‌تردید مردم شریف آذربایجان شرقی، با مشاهده نشانه‌های بارز این تغییر اقلیم مانند خشک شدن دریاچه ارومیه، فرونشست زمین و افت سطح سفره‌های آب زیرزمینی، از نزدیک مفهوم تغییر اقلیم را با تمام وجود لمس کرده و زنگ خطری را که برای حیات آب در جهان بویژه در مناطق خشک به صدا درآمده شنیده­اند.
 
امیدوارم با یاری و همراهی همیشگی مردم شریف استان، بتوانیم با اتخاذ تدابیر اندیشمندانه و ایجاد تغییرات لازم در سبک زندگی، کشت و بویژه نگرش به موضوع آب، از بروز عوارض ناگوار تغییرات اقلیمی بیش از این جلوگیری کنیم.
 
محمدرضا پورمحمدی
استاندار آذربایجان شرقی
  • نوشته شده
  • در شنبه 2 فروردين 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی