پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 18 فروردين 1399
En
تاریخ : دوشنبه 4 فروردين 1399
کد 1440

استاندار آذربایجان‌ شرقی:

اطلاعات هواشناسی، نقش تعیین‌کننده‌ای در مدیریت بحران دارد

استاندار آذربایجان‌ شرقی با بیان اینکه اطلاعات هواشناسی، از شاخص‌های توسعه است، افزود: این اطلاعات در مواقع بحرانی، کمک شایانی به مدیریت بحران می‌کند و از این رو اهمیت آن بسیار زیاد است.
دکتر محمدرضا پورمحمدی صبح امروز (دوشنبه) در بازدید از اداره کل هواشناسی استان به مناسبت روز جهانی هواشناسی، اظهار داشت: اطلاعاتی که هواشناسی در اختیار جامعه قرار می دهد در جلوگیری از سیل و مقابله با تغییرات اقلیمی، نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه امکانات مناسبی در این زمینه در استان وجود دارد اما برخی کاستی های نرم افزاری و سخت افزاری نیز اعلام شده که در بودجه سال جاری، رفع این نواقص و کاستی‌ها مورد توجه قرار می گیرد.

مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی هم در این بازدید گفت: ۱۲۰ ایستگاه هواشناسی در استان فعال است که پایش وضع هوای استان و تحلیل آن بر اساس نقشه های هواشناسی در تبریز انجام می شود.

علی دولتی مهر افزود: ایستگاه ها به صورت جاده ای، فرودگاهی و کشاورزی اطلاعات را دریافت و تحلیل می کنند و امسال در کارگروه کشاورزی با ۳۰ هزار کشاورز ارتباط مستقیم برقرار و توصیه های کشاورزی به آنها ارایه شده است.

وی خاطرنشان کرد: این اطلاعات و توصیه های کشاورزی موجب ایجاد هزاران دلار ارزش افزوده در این بخش شده است.
 
دولتی مهر همچنین گفت: البته ۹ رادار هواشناسی در کشور وجود دارد که یکی از آنها در استان فعال است و برای رفع مشکلات پوشش راداری، نصب رادار برد کوتاه در استان ضروری است.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 4 فروردين 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی
برچسب ها