Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
چهارشنبه 7 خرداد 1399
En
تاریخ : چهارشنبه 6 فروردين 1399
کد 1447

فرماندار ویژه میانه:

توانمندی ایران در مقابله با ویروس کرونا در سایه همیاری و همدلی مردم، خیرین، مسئولان و کادر بهداشت و درمان فراهم شده است

فرماندار ویژه شهرستان میانه، با اشاره به شیوع  ویروس کرونا در دنیا و توانمندی ایران در راستای پیشگیری و مقابله گفت: این توانمندی در سایه همیاری و همدلی مردم، خیرین، مسوولین و کادر بهداشت و درمان فراهم شده است. 
محمدرضا مشایخی در نشست ستاد  مقابله با شیوع ویروس کرونا، اضافه کرد:  با توجه به وضعیت حاکم بر دنیا و نیاز به اتخاذ تمهیدات لازم بنابر احتمالات کشور و نظام سیاسی ای قدرتمند و موفق خواهد بود که بتواند روی پای خود ایستاده و بتواند مایحتاج خود را تامین کند. 
 
وی با بیان تولید ماسک، مواد ضدعفونی و گان از سوی مردم، خیرین و واحدهای تولیدی در شهرستان افزود: با آمادگی کشور به تبع آن استان و شهرستان و پای کار بودن مردموضعیت نگران کننده ای نداریم.
 
وی همچنین به راه اندازی نقاهتگاه برای بهبودیافتگان از بیماری کرونا که بنا به تشخیص پزشک نیازمند رسیدگی بعد از درمان بوده و محلی برای قرنطینه ندارند اشاره کرده افزود: این مرکز برای تکمیل دوره بهبودی و شکست چرخه شیوع راه اندازی شده است. 
 
فرماندار میانه با قدردانی از پشتیبانی های قضایی در شهرستان بویژه دادستان میانه در پلمپ 11 باب مغازه در جهت مقابله با تهدید علیه جان انسانها و همچنین همکاری بسیج سپاه ناحیه میانه در طرح ملی غربالگری با شبکه بهداشت و درمان و نیروهای انتظامی در تامین امنیت لازم برای انجام اقدامات لازم از بکارگیری ارتش با تصویب 4 استان در بزرگراه، برای پیشگیری از ورود و خروج ماشین های سواری گفت:  استمرار تعطیلی بازار و اصناف غیر ضرور نیز با تصمیم ستاد ملی و استانی تا 15 فرورین ادامه داشته و با متخلفین به جد برخورد می شود. 
 
وی بر ضرورت نظارت بر فروشگاهها ی مواد غذایی، نانواییها، قصابیها و رستوران هایی که بنا بر لزوم باز خواهند بود تاکید کرد و افزود:  ضدعفونی سطوح شهر و روستا نیز با نظارت شهرداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها نیز باید به صورت مستمر انجام شده و تمامی خودوهای ورودی به شهرستان نیز باید گندزدایی و ضد عفونی شوند. 
 
مشایخی همچنین به همکاری موکب حسینی در گندزدایی و ضدعفونی خودپردازها، تهیه دستگاه برای اجرای طرح غربالگری تب سنجی و ضدعفونی خودروها در گلوگاه و توزیع ماسک در محلات هدف و حاشیه ها اشاره کرده از ادارات خدمات رسان خواست تا هر گونه اقدام غیرضروری خود را برای بعد از 15 ام فروردین موکول نمایند.
 
فرماندار میانه در پایان تاکید کرد:  بنا بر تصمیم ستاد ملی و کشوری ارائه خدمات و سایر مراودات بانکی باید تا حد ممکن به خدمات غیر حضوری تبدیل شده و  شهرداری ها، ادارات  و  بانکها تمامی کارهای غیر ضروری خود را به بعد از 15 فروردین موکول کرده و با شیفتهای کاری و دورکاری به ارائه امور ضروری بپردازند.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 6 فروردين 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی میانه