Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 10 خرداد 1399
En
تاریخ : جمعه 29 فروردين 1399
کد 1529

پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت 29 فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت 29 فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی، این روز را به دلاورمردان ارتش بویژه ارتشیان لشکر 21 حمزه آذربایجان تبریک گفت و ارتش را موجب امنیت، آرامش و طمأنینه ملت بزرگ ایران خواند.
به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، متن پیام دکتر محمدرضا پورمحمدی به این شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
ارتش مایه غرور، منشأ امنیت و موجب آرامش و طمأنینه یک ملت است و اگر بنیان این نیرو همانند ارتش جمهوری اسلامی ایران،  با نیات الهی و مولفه­های معنوی شکل گیرد، بر تقدس و ارج و قرب آن افزوده خواهد شد.
 
رابطه ناگسستنی و پیوند وثیق ملت ایران با ارتش قهرمان، حکایت از این مشخصه الهی دارد؛ از همین رو در روزهای سخت و بحران‌های بزرگ، ارتش با تمام قوا و اخلاص تمام به میدان آمده و شعار «ارتش فدای ملت» را به زیبایی معنا کرده است.
 
نمونه‌ای از این جلوه­های زیبا را در بحران شیوع بیماری کرونا ملاحظه کردیم که ارتش، در عرصه درمان، راه‌اندازی بیمارستان­ها، نقاهت­گاه­ها، تولید وسایل بهداشتی، ضدعفونی اماکن و برقراری نظم و اجرای فاصله­گذاری اجتماعی به میدان آمد و اقدامات موثری انجام داد.
 
تاریخ گواه است در اوان انقلاب، بیگانگان، ایادی آنها و بدخواهان ملت، سعی در انحلال ارتش داشتند؛ اما دوراندیشی معمار بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی (ره) این توطئه را خنثی کرد و حمایت از این نیروی مقتدر و با صلابت، اهمیت خود را در برهه‌های مختلف از جمله جنگ تحمیلی و حوادث و بحران های  مختلف نشان داد و دنیا شاهد است که ملت و کشور با تکیه بر این نیروی توانا ازگرداب های مختلف با سرفرازی عبور کرده است.
 
اینجانب ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای ارتش و تبریک 29 فروردین به محضر فرمانده کل قوا، دلاورمردان ارتش، بویژه نیروهای عزیز لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان، اقتدار و سربلندی این نیرو را از درگاه خداوند منان مسألت می­کنم.
 
  • نوشته شده
  • در جمعه 29 فروردين 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی