Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 30 فروردين 1400
En
تاریخ : شنبه 6 ارديبهشت 1399
کد 1552

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی:

عملیات اجرایی سایت صنایع دستی استان تسریع شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی بر لزوم تسریع در روند عملیاتی سایت صنایع دستی استان در «قزلجه میدان» تاکید کرد.
جواد رحمتی در جلسه  بررسی آخرین وضعیت عملیات اجرایی سایت صنایع دستی استان واقع در قزلجه میدان با اشاره به لزوم تسریع در روند آماده سازی سایت صنایع دستی استان، گفت: با توجه به این‌که ایجاد سایت صنایع دستی استان، علاوه بر تجمیع فعالیت‌های هنری و سنتی در یک مجموعه تخصصی، زمینه فعالیت گسترده و توسعه تولید صنایع دستی استان را فراهم خواهد کرد، لذا باید روند عملیات اجرایی این پروژه با همکاری دستگاه‌های ذیربط تسریع یابد.

وی افزود: در راستای تامین بخشی از اعتبار اجرایی این پروژه، هنرمندان و صنعتگران واجد شرایط، بخشی از هزینه این پروژه را خواهند پرداخت.

وی با اشاره به این‌که برنامه ریزی‌های لازم جهت جلب مشارکت مدنی سرمایه‌گذاران در این پروژه انجام خواهد شد، اظهار کرد: در راستای توسعه پروژه سایت صنایع دستی استان زمینه لازم جهت مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان این‌که معاونت صنایع دستی استان هنرمندان واجد شرایط را تعیین و جهت شرکت در این پروژه معرفی کرده است، گفت: این اداره کل در این راستا اقدام به ارائه لیست اولویت بندی متقاضیان و اطلاع رسانی در خصوص تامین و پرداخت بخشی از هزینه ساخت واحدها توسط هنرمندان خواهد کرد.

احمد حمزه زاده افزود: این اداره کل در راستای جلب مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با شرکت‌های صنعتی استان در تعامل خواهد بود تا در راستای توسعه سایت صنایع دستی اقدامات ویژه‌ای را انجام گیرد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 6 ارديبهشت 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی