Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
جمعه 28 شهريور 1399
En
تاریخ : يکشنبه 7 ارديبهشت 1399
کد 1557

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

همکاری مردم، اصلی‌ترین مولفه در ریشه‌کنی کروناست/ لزوم رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی و رئیس کمیته بهداشت محیط ستاد استانی مقابله با کرونا، همکاری مردم را اصلی ترین مولفه در ریشه کردن کردن بیماری کرونا دانست و بر ضرورت اتخاذ تدابیر مناسب برای افزایش توجه مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی تأکید کرد.
جواد رحمتی در جلسه کمیته بهداشت محیط ستاد استانی مقابله با کرونا، با تاکید بر اجرای دقیق مصوبات این کمیته توسط دستگاه های عضو گفت: همکاری آگاهانه مردم، اصلی ترین عامل در فرآیند مبارزه با کروناست و تا زمانی که این موضوع، محقق نشود بسیاری از تلاش های انجام شده نتیجه بخش نخواهد بود.
 
وی ادامه داد: بی توجهی مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی، امکان افزایش مبتلایان به کرونا را در استان به دنبال خواهد داشت که در این صورت قطعا تمامی محدودیت های پیشین و شاید محدودیت هایی شدیدتر اعمال خواهد شد.
 
وی از طولانی بودن صف های خرید در برخی صنوف مانند قنادی ها انتقاد کرد و افزود: باید علوم پزشکی و اتاق اصناف، نظارت شدیدتری بر اجرای فاصله گذاری هوشمند در قنادی ها داشته باشند و حتی الامکان از روش هایی همچون فروش بسته بندی شده استفاده شود.
 
رئیس کمیته بهداشت محیط ستاد استانی مقابله با کرونا در ادامه با تبیین مصوبات این جلسه، اظهار داشت: شیرینی فروشی ها فقط می توانند زولبیا و بامیه تولید شده در مغازه خودشان را بفروشند و هرگونه حمل این شیرینی برای فروش در یک مغازه دیگر، تخلف است. سایر اصناف نیز حق فروش زولبیا و بامیه ندارند و در صورت مشاهده باید این مواد  توسط علوم پزشکی و نهادهای نظارتی، معدوم شود.

رحمتی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد بازگشایی پارک ها و تفرجگاه ها، گفت: هرگونه اتراق در پارک ها و تفرجگاه های استان ممنوع است و انتظار داریم که مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی، تنها برای پیاده روی از پارک ها استفاده کنند. سرویس های بهداشتی پارک ها و تفرجگاه ها نیز باید همچنان بسته باشد.
 
وی در این جلسه خواستار رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در تمامی سازمان ها، دستگاه های اجرایی و شهرداری ها و خواستار برخورد با هرگونه قصور و تخلف در این زمینه با اتخاذ سیاست های تنبیهی شد.
 
وی ادامه داد: هرگونه دعوت از مردم برای تجمع در اماکن خاص همچون پارک ها و سایر اماکن فرهنگی و مذهبی نیز تا اطلاع ثانوی ممنوع است و با توجه به احتمال افزایش آمار مبتلایان به کرونا باید همچنان مردم را به "در خانه ماندن" تشویق کنیم.
 
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 7 ارديبهشت 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی