Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 30 فروردين 1400
En
تاریخ : يکشنبه 14 ارديبهشت 1399
کد 1589

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی مطرح کرد:

پرداخت 182 هزارمیلیارد تسهیلات به مردم در سال 98/ نقش مهم بانک‌ها در تحقق جهش تولید

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از پرداخت بیش از 182 هزار میلیارد ریالی تسهیلات توسط بانک ها به مردم خبر داد و گفت: امیدواریم میزان پرداخت این تسهیلات در سالجاری و با توجه به شرایط خاص پیش آمده افزایش یابد.
علی جهانگیری در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بانک های استان با قدردانی از تلاش فعالان این حوزه در توسعه اقتصادی جامعه گفت: فعالیت بانک‌ها از نقش بسیار حایز اهمیتی برخوردار است و این نقش در شرایط کنونی تحریم و مشکلات ناشی از تحریم، بیش از پیش محسوس است.
 
وی با ابراز رضایت از فعالیت بانک‌های استان در بخش‌های مختلف گفت: تلاش بیشتر برای تامین نقدینگی لازم برای راه اندازی و توسعه واحدهای تولیدی و تحریک اقتصاد با ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا، اصلی‌ترین انتظارات ما از تمامی بانک‌های استان است.
 
وی ادامه داد: در سال 98 و در سایه تلاش مدیران و کارکنان بانکی در استان، بیش از 182 هزار میلیارد ریال تسهیلات به مردم استان پرداخت شده که از نسبت به سال پیش از آن بیش از 28 درصد رشد داشته است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم از سال 97 به دلیل مشکلاتی همچون تحریم و تورم در جامعه ابراز کرد: تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای تولیدی و تحریک تقاضای اجتماعی برای جلوگیری از کاهش شدید مصرف در جامعه، از اصلی ترین مولفه های دخیل در تحقق شعار امسال مبنی بر"جهش تولید" به شمار می آید.
 
جهانگیری در ادامه سخنان خود بر ضرورت توجه ویژه به اهلیت صاحبان صنایع در پرداخت تسهیلات بانکی تاکید کرد و ادامه دارد: هیچ گونه اغماضی در این مورد قابل قبول نیست و انتظار داریم که فعالان بخش خصوصی نیز در موعد مقرر به تعهدات خود در قبال نظام بانکی عمل کنند.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 ارديبهشت 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی