Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 10 خرداد 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 18 ارديبهشت 1399
کد 1596

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:

تمام شهرستان‌ها نسبت به راه‌اندازی نقاهت‌گاه بیماران کرونا اقدام کنند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی بر ایجاد نقاهت‌گاه بهبودیافتگان کرونا در همه شهرستان‌های استان تأکید کرد و گفت: تمام بیمارانی که از بیمارستان ترخیص می‌شوند امکان حضور در این نقاهت‌گاه‌ها را دارند.

محمدباقر هنربر در مراسم افتتاح نقاهت‌گاه بهبودیافتگان کرونا در شهرستان میانه، گفت: ایجاد نقاهت‌گاه در شهرستان‌های میانه، سراب، اهر و هشترود که بیشترین آمار مبتلایان به بیماری را دارند در اولویت است و دیگر شهرستان‌ها نیز باید نسبت به تجهیز و راه‌اندازی این مراکز در راستای آمادگی هر چه بیشتر اقدام کنند.

وی با اظهار امیدواری نسبت به ریشه‌کن شدن بیماری کرونا، از اقدام به‌موقع شهرستان میانه به عنوان اولین شهرستانی که اقدام به راه‌اندازی نقاهت‌گاه کرده قدردانی کرد و گفت: تمام بیمارانی که بعد از بهبودی از بیمارستان مرخص می‌شوند و امکان قرنطینه در خانه برای آنها فراهم نیست می توانند دوره درمان خود را در این نقاهت‌گاه کامل کرده و با اطمینان خاطر و بدون هیچ نگرانی به جامعه بازگردند.

فرماندار ویژه میانه هم در این مراسم گفت: نقاهت‌گاه بیماران بهبودیافته از کرونا با همت بیمارستان شهید محلاتی تبریز و ادارات خدمات رسان شهرستان راه اندازی شده است.

محمدرضا مشایخی با قدردانی از ادارات خدمات رسان از جمله شهرداری، گاز، برق، آب و مخابرات برای تجهیز و ارائه انشعابات لازم در سریع ترین زمان ممکن، راه اندازی این مرکز را اقدامی در جهت مدیریت هرچه بیشتر بیماری کرونا و قطع زنجیره آن عنوان کرد و افزود: قرنطینه و تکمیل دوره درمان بیماران پس از ترخیص از بیمارستان، در این مرکز به انجام می رسد تا افراد با بهبودی کامل و بدون خطر برای جامعه به آغوش خانواده هایشان بازگردند.

نقاهت‌گاه بیماران بهبودیافته از کرونا با ظرفیت 40 تخت و با تجهیز به دستگاه های مورد نیاز در شهرستان میانه افتتاح شد.


IMG 8268

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 18 ارديبهشت 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی میانه