Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 29 شهريور 1399
En
تاریخ : چهارشنبه 17 ارديبهشت 1399
کد 1606

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

15 دفتر تسهیل‌گری جدید در محلات حاشیه‌نشین تبریز ایجاد می‌شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به تجربه موفق دفاتر تسهیل گری در ارتباط با مردم و پیگیری مشکلات اهالی محلات حاشیه نشین شهر تبریز، از برنامه ریزی اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری برای ایجاد و فعال سازی 15 دفتر تسهیل گری دیگر در محلات کم برخوردار و سکونت گاههای غیر رسمی تبریز خبر داد.
بدر شکوهی در جلسه هماهنگی دفاتر تسهیل گری مستقر در محلات پهنه شمالی کلانشهر تبریز با دستگاه های اجرایی و حمایتی استان، به ابلاغ مصوبه اخیر ستاد ملی باز آفرینی شهری مبنی بر لزوم سوق یافتن اعتبارات بازآفرینی شهری  به محلات تحت پوشش دفاتر تسهیل گری تا پایان برنامه ششم توسعه اشاره کرد و همکاری ادارات دولتی و دستگاه های اجرایی را با این دفاتر ضروری دانست.
 
وی همچنین مطالعات عمیق و علمی جهت شناسایی دقیق و صحیح چالش های پساکرونا در حوزه فرهنگ و اجتماع توسط دستگاه های مرتبط را جهت انجام برنامه ریزی های موثر و علمی خواستار شد.
 
شکوهی افزایش تاب آوری اجتماعی و زمینه سازی برای توسعه مشارکت های مردمی در رفع مشکلات افراد در معرض آسیب را از اولویت های اداره کل اجتماعی و فرهنگی در سال جاری عنوان کرد.
 
مدیرکل بهزیستی استان، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز و رئیس پژوهشکده جهاد دانشگاهی نیز در این جلسه بر آمادگی دستگاه های متبوع خود برای همکاری با دفاتر تسهیل گری و ارتقای سطح خدمت رسانی به اهالی محلات کم برخوردار تاکید کردند.
 
در این جلسه، مدیران دفاتر تسهیل گری با گزارش اقدامات انجام یافته و برنامه ریزیهای صورت گرفته برای ارائه خدمات به ساکنان محلات حاشیه نشین، برخی دغدغه ها، مشکلات و مطالبات سکونت گاههای غیر رسمی و نقاط حاشیه نشین  تحت پوشش دفاتر را با مسئولان استان مطرح کردند.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 ارديبهشت 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی