Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 29 شهريور 1399
En
تاریخ : شنبه 20 ارديبهشت 1399
کد 1610

فرماندار ویژه مراغه:

بررسی ۸۱ طرح در مرکز حمایت از سرمایه‌گذاری مراغه

فرماندار ویژه شهرستان مراغه با اشاره به فعالیت مرکز حمایت از سرمایه‌گذاری و توسعه این شهرستان گفت: سال گذشته ۸۱ طرح سرمایه‌گذاری در این مرکز مورد بررسی قرار گرفته است.

حمید شکری با تشریح عملکرد یکساله مرکز حمایت از سرمایه گذاری و توسعه  مراغه افزود: این مرکز از ۲۰ مرداد سال ۹۷ با هدف شناسایی فرصت ها و حمایت از سرمایه گذاری در این شهرستان تاسیس شده است.

وی با اشاره به ضرورت های ایجاد  مرکز حمایت از سرمایه گذاری و توسعه ادامه داد: با توجه به ظرفیت های مناسب و مستعد موجود در این شهرستان، ایجاد و راه اندازی این مرکز با حضور نخبگان اجتماعی و اقتصادی، زمینه مساعدی برای توسعه و بالندگی شهرستان را در آینده نزدیک رقم خواهد زد.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای عمل به منویات رهبری و سیاست های حمایت از سرمایه گذاری دولت تدبیر و امید، این مرکز در قالب کمیته های مختلف، موانع پیش روی تولید و اشتغال را در این شهرستان مرتفع می کند.

شکری افزود: هدف اصلی این مرکز، کاهش بوروکراسی اداری، اخذ استعلام ها و صدور مجوزهای لازم از سوی ادارات مربوطه بوده و حمایت تسهیلاتی نیز از اقدامات این مرکز برای حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در این شهرستان است.

فعالیت کمیته های ۹ گانه مرکز حمایت از سرمایه گذاری مراغه

رئیس مرکز حمایت از سرمایه گذاری و توسعه مراغه گفت: در راستای ایجاد روند مناسب برای حمایت از طرح های سرمایه گذاری هم اکنون ۹ کمیته تخصصی در این مرکز با حضور کارشناسان و نخبگان این شهرستان فعالیت می کنند.

شکری افزود: کمیته های استعلامات و رفع موانع تولید، کشاورزی، حقوقی، گردشگری و توریسم، زیربنایی و عمران شهری، طرح و برنامه، صنعت، معدن و تجارت، بانوان و دانش بنیان در این جهت تشکیل شده است.

وی ادامه داد: در این کمیته ها با همکاری ادارت و دستگاه های اجرایی و خدمات رسان، طرح های سرمایه گذاری بررسی و با تسهیل و تسریع در روند اجرایی آنها، زمینه برای ایجاد تولید و اشتغال فراهم می شود.

تشکیل ۹۳ جلسه تخصصی سرمایه گذاری در مراغه

فرماندار مراغه گفت: از ابتدای تاسیس مرکز حمایت از سرمایه گذاری و توسعه مراغه تاکنون ۹۳ جلسه تخصصی در زمینه سرمایه گذاری در این شهرستان برگزار شده است.

شکری افزود: در این راستا، ۵۲ جلسه اصلی و ۴۱ جلسه فرعی  در این مرکز تشکیل شده و در راستای کاهش و رفع موانع سرمایه گذاری مصوبه های متعددی به تصویب رسیده است.

وی اضافه کرد: برگزاری این جلسات گام مهمی در راستای حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه های صنعتی، کشاورزی، تبدیلی و گردشگری  بوده است.

دریافت ۲۰۰ درخواست در زمینه سرمایه گذاری

رئیس مرکز حمایت از سرمایه گذاری و توسعه مراغه گفت: در راستای رفع موانع و مشکلات در زمینه فرصت های شغلی و سرمایه گذاری، در طول یک سال اخیر، ۲۰۰ مورد نامه به دبیرخانه این مرکز ارائه شده است.

شکری افزود: براساس محتوای این نامه ها، از طریق مرکز حمایت از سرمایه گذاری با ادارات و دستگاه های اجرایی و خدمات رسان درجهت رفع موانع اداری و تسهیل در روند اجرای طرح های سرمایه گذاری مکاتبه و استعلامات قانونی انجام شده است.

وی ادامه داد: تدوین ۲ جلد کتاب در جهت معرفی توانمندی ها و پتانسیل های سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی، صنعت، عمران و زیربنایی، گردشگری، دانش بنیان و مشاغل خانگی توسط این مرکز انجام شده است.

شکری اضافه کرد: تدوین شیوه نامه و قوانین و مقررات مرکز سرمایه گذاری، بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی فعال و نیمه فعال با هدف بررسی و رفع مشکلات، برگزاری جشنواره سیب و خشکبار و راه اندازی سایت از جمله اقدامات این مرکز در طول سال گذشته تاکنون بوده است.

وی افزود: فرصت یابی، شناسایی و مستندسازی فرصت های سرمایه گذاری مهم ترین عامل در توسعه شهرستان و جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی و ایجاد مشوق های مناسب برای ترغیب آنان برای اجرای طرح های تولیدی و اشتغال زا مهم ترین رسالت مرکز حمایت از سرمایه گذاری و توسعه شهرستان است.

وی اضافه کرد: حمایت از توسعه و ایجاد زمینه مساعد برای سرمایه گذاری نیازمند عزم عمومی و همراهی آحاد شهروندان و دستگاه ها و نهادهای اجرایی و خدمات رسان بوده و در این زمینه گام های موثری در حال انجام است تا شاهد رشد و بالندگی اقتصادی منطقه در آینده نزدیک باشیم.

 

  • نوشته شده
  • در شنبه 20 ارديبهشت 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه