Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 11 خرداد 1399
En
تاریخ : يکشنبه 21 ارديبهشت 1399
کد 1617

فرماندار مراغه:

رونق اقتصادی از مزایای دفاتر کارگزاری بورس در شهرستان هاست

فرماندار ویژه مراغه گفت: راه‌اندازی دفاتر کارگزاری بورس در شهرستان‌ها به رونق اقتصادی این مناطق کمک می‌کند.

حمید شکری روز شنبه در مراسم راه اندازی سومین دفتر کارگزاری بورس در مراغه اظهار داشت: این کارگزاری ها زمینه ورود اسان مردم منطقه به بورس را فراهم کرده اند.
وی گفت: واحد پذیرش مستقل، واحد آموزش، پشتیبانی در تمام ساعات معاملاتی، وجود ۲ ایستگاه معاملاتی در استان، ۲ سامانه معاملات بر خط رایان و چوگان و تالار بورس معامله گری از جمله خدمات این دفتر در شهرستان است.
شکری افزود: با راه اندازی این دفاتر در شهرستان تمامی مردم و صاحبان صنایع و کارخانجات می توانند به آسانی به بازار سرمایه کشور دسترسی داشته باشند و همین امر موجب رونق اقتصادی شهرستان شوند.
وی همچنین به اشتغالزایی این دفاتر در شهرستان اشاره کرد و گفت: با راه اندازی سومین دفتر کارگزاری در مراغه برای ۶ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شد.

فرماندار مراغه با تاکید بر اینکه بورس بهترین روش برای جذب سرمایه گذار است، گفت: فعالیت دفاتر و افراد بدون مجوز در شهرستان ممنوع بوده و هیچ مجموعه یا فردی حق تبادل و دریافت پول خارج از قوانین را ندارد.
شکری گفت: مردم از مراجعه به دفاتر و اشخاص بدون مجوز در شهرستان خودداری کنند.
وی گفت: برای رفع این مشکل کارگزاری های مجوز دار هماهنگی های لازم را داشته باشند و در خصوص فعالیت های خود به عموم شفاف سازی و اطلاع رسانی کنند.

دفتر کارگزاری برهان سهند به عنوان سومین دفتر کارگزاری بورس در مراغه، در محلی با زیربنای ۵۰۰ متر مربع و با اعتبار ۵ میلیارد تومان راه اندازی شده است.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 ارديبهشت 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه