Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 10 خرداد 1399
En
تاریخ : چهارشنبه 24 ارديبهشت 1399
کد 1631

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی تأکید کرد:

ضرورت پرهیز از موازی‌کاری در کمک‌رسانی به اقشار آسیب‌دیده از کرونا

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی بر ضرورت پرهیز از موازی کاری دستگاه های اجرایی و حمایتی در کمک رسانی به اقشار آسیب دیده از کرونا تاکید کرد.
بدرشکوهی در نخستین جلسه شورای استانی نهادهای انقلابی- حمایتی با اشاره به نقش موثر خیران، سازمان‌های مردم‌نهاد، بسیج و هیأت‌های مذهبی در حمایت از اقشار آسیب دیده از کرونا و نیازمندان گفت: امیدواریم تا بازگشت وضعیت فعلی به شرایط عادی، شاهد افزایش و استمرار کمک های مردمی در حمایت از مستضعفین و آسیب دیدگان ناشی از کرونا باشیم.
 
وی به تبیین اهداف و شیوه‌نامه شورای استانی نهادهای انقلابی- فرهنگی در استان پرداخت و با تاکید بر تکلیف تمامی دستگاه های عضو این شورا برای اجرای دقیق و کامل مصوبات، خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی‌های میدانی به عمل آمده، بسیاری از اقشار ضعیف و محروم جامعه به دلیل شیوع ویروس کرونا در جامعه از دو ماه گذشته، تحت فشار مضاعف هستند و در صورت بی توجهی به تامین حداقل نیازهای معیشتی این قشر، شاهد مشکلات بسیار جدی در دوران پساکرونا خواهیم بود.
 
وی از موازی کاری برخی نهادها در کمک به محرومان، انتقاد کرد و ادامه داد: باید موازی کاری های موجود در بین دستگاه های اجرایی، خیرین، سازمان های مردم نهاد و سایر نهادها به حداقل ممکن رسیده و با تجمیع هرچه بیشتر منابع و امکانات، برای رفع مشکلات موجود، گام برداشت.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار، تا به امروز بیش از 51 میلیارد تومان انواع کمک های معیشتی بین مردم نیازمند و اقشار آسیب دیده از کرونا توسط سازمان های مردم نهاد و خیرین توزیع شده است.
 
شکوهی همچنین خواستار تدوین بانک اطلاعاتی اقشار محروم و آسیب دیده استان برای تسریع در بهره مندی از کمک های دولتی و مردمی در بحران های احتمالی آتی شد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 ارديبهشت 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی