Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 30 فروردين 1400
En
تاریخ : پنجشنبه 25 ارديبهشت 1399
کد 1635

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:

نقش مهم سایت صنایع دستی در تولید گسترده و متمرکز آثار هنری در استان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: بهره برداری از سایت تخصصی صنایع دستی استان، نقش مهمی در تجمیع فعالیت های هنری و صنعتی ایفا خواهد کرد.
جواد رحمتی در جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه در دست اجرای سایت صنایع دستی قزلجه میدان، بر تسریع در روند آماده سازی زیرساخت های این سایت تاکید کرد و گفت: همکاری منظم دستگاه های مسئول در این زمینه ضروری است.

وی فعالیت گسترده و متمرکز هنرمندان و همچنین افزایش تولید محصولات هنری و صنعتی را از دیگر مزایای بهره برداری از سایت تخصصی صنایع دستی قزلجه میدان برشمرد و عنوان کرد: دستگاه های مسئول همچون میراث فرهنگی فرهنگی و شرکت شهرک های صنعتی استان، اقدامات لازم برای رفع مشکلات زیرساختی این سایت و تسریع در روند اجرا را در اولویت کاری خود قرار دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر تلاش همه جانبه دستگاه های دولتی و سازمان های مردم نهاد برای افزایش سرانه فرهنگی در استان ابراز کرد: مشارکت دادن هرچه بیشتر مردم در اجرای پروژه های مختلف و بویژه پروژه های فرهنگی، امری ضروری است.

 رحمتی، بهره برداری از سایت صنایع دستی قزلجه میدان را یکی از مهم ترین اولویت های کاری خود برشمرد و گفت: به رغم محدودیت در منابع دولتی، مدیریت ارشد استان تمامی تلاش خود را برای اختصاص اعتباری مناسب از محل کمک های فنی و اعتباری به این پروژه را انجام می دهد.

موضوعاتی همچون کاهش هزینه تمام شده در بخش های مختلف برای واگذاری اجرای پروژه به بخش خصوصی نیز در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به این‌که برنامه ریزی‌های لازم جهت جلب مشارکت مدنی سرمایه‌گذاران در این پروژه انجام خواهد شد، اظهار کرد: در راستای توسعه پروژه سایت صنایع دستی استان زمینه لازم جهت مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم خواهد شد.

 کلنگ ساخت نخستین ناحیه صنعتی اشتغال صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در حالی اوایل دی ماه ۱۳۹۷ در محدوده روستای «قزلجه میدان» در ۱۰ کیلومتری شرق تبریز زمین زده شد که برای ساخت آن ۵۵۰ میلیارد ریال هزینه پیش بینی شده است.

 ناحیه صنعتی اشتغال صنایع دستی استان در آزاد راه پیامبر اعظم جنب پلیس راه تبریز - بستان آباد در قالب ۱۵۲ قطعه کارگاهی احداث می شود که پیش بینی می شود با ساخت و با بهره برداری کامل از این ناحیه صنعتی، زمینه اشتغال ۶۰۰ نفر فراهم شود.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 25 ارديبهشت 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی