Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 10 خرداد 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 25 ارديبهشت 1399
کد 1636

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی خبر داد:

اختصاص 67 میلیارد ریال اعتبار از سوی شورای اجتماعی کشور برای کنترل آسیب‌های اجتماعی در استان

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی، تصویب اعتبار ویژه برای رفع آسیب‌های اجتماعی از سوی شورای اجتماعی کشور را ظرفیت مناسبی برای دستگاه‌های مسئول در این زمینه برشمرد و گفت: دستگاه‌هایی که مشمول این اعتبار هستند برای جذب آن و اجرای زمان‌بندی‌شده برنامه‌ها اقدام کنند.
بدر شکوهی در جلسه هماهنگی با دستگاه‌های استانی طرف تفاهم‌نامه با وزارت کشور در حوزه کنترل آسیب‌های اجتماعی، افزود: دستگاه‌های مسئول مستندسازی اقدامات را نیز در دستور کار قرار دهند تا مراجع بالادستی امکان ارزیابی برنامه‌ها و میزان تأثیرگذاری آنها را داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه اعتبار ابلاغی از سوی وزارت کشور صد درصد تخصیص خواهد یافت، افزود: از اعتبارات هزینه‌ای سال 98، مبلغ 48 میلیارد ریال و از اعتبارات تملک دارایی‌ها نیز مبلغ 19 میلیارد ریال به 15 دستگاه اجرایی استان تخصیص یافته و در مجموع 67 میلیارد ريال به مجموع اعتبارات حوزه فرهنگی و اجتماعی استان اضافه شده است.
 
شکوهی با بیان اینکه این اعتبارات بخشی  از منابع حوزه اجتماعی و فرهنگی دستگاه‌ها در راستای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است، گفت: شورای اجتماعی کشور تأکید دارد که این اعتبارات با اولویت مناطق و محلات حاشیه‌نشین شهرستان‌هایی که دفاتر تسهیل گری در آنها مستقر است هزینه شود که این امر نشانگر اهمیتی است که مناطق حاشیه نشین در سیاست گذاری های کلان کشور پیدا کرده اند.
 
وی، از غلبه نگاه فنی و کالبدی در حوزه مدیریت مسائل اجتماعی و فرهنگی در گذشته انتقاد کرد و گفت: هرچند زیرساخت های عمرانی در این حوزه باید تقویت شوند اما جهت رسیدن به توسعه متوازن باید به نیازهای فرهنگی و اجتماعی نیز توجه شود.
 
شکوهی همچنین بر همراهی رسانه ها در مواجهه منطقی با آسیب های اجتماعی به عنوان دیده بان جامعه تأکید کرد و از دستگاه های متولی خواست مشکلات و چالش های حوزه اجتماعی و فرهنگی را به ترتیب اولویت به مدیریت استان اعلام کنند.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 25 ارديبهشت 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی