Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 30 شهريور 1399
En
تاریخ : يکشنبه 28 ارديبهشت 1399
کد 1642

فرماندار هریس تاکید کرد:

لزوم چاره اندیشی برای مشکل اینترنت مناطق روستایی

فرماندار شهرستان هریس به ظرفیت بالقوه فضای مجازی در ارائه آموزش مدارس و لزوم استفاده از این بستر اشاره و خاطرنشان کرد: برای بازدهی بیشتر این امر لازم است برای مناطق روستایی که مشکل عدم پوشش اینترنت دارند چاره اندیشی شود.
علیرضا خاکپور در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به بازگشایی مدارس، از نهادها و تشکل های مردمی خواست جهت پیشگیری از افزایش بیماری کرونا به صورت جهادی با آموزش و پرورش همکاری کنند.

امام جمعه هریس هم در این جلسه اظهار داشت:  عقب افتادگی تحصیلی مربوط به تعطیلی مدارس بر اثر شیوع بیماری کرونا مسئله مهمی است که در سالهای بعد تاثیرات خود را نشان خواهد داد و این عقب افتادگی دروس به خصوص در دوره ابتدایی جبران ناپذیر است.

حجت الاسلام قهرمان احمدی در ادامه گفت: شیوع این بیماری و تعطیلی مدارس، آموزش را به استفاده از فضای مجازی سوق داد و این امر نشانگر این است که در زمان بحران‌های این چنینی می‌توان از این بستر به نحو شایسته استفاده کرد.

وی نیاز به گوشی هوشمند را از نیازهای اساسی برای آموزش دروس در این ایام عنوان کرد و گفت: از ظرفیت وجوه جمع آوری شده زکات و کمکهای خیرین برای تجهیز مدارس به این لوازم می توان استفاده کرد.

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 28 ارديبهشت 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی هریس