Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 29 شهريور 1399
En
تاریخ : دوشنبه 29 ارديبهشت 1399
کد 1648

فرماندار ویژه میانه:

رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری های اجتماعی و عدم عادی انگاری سبب توفیق در کنترل شیوع بیماری کروناست

فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به مدیریت مطلوب شیوع بیماری کرونا از اقدام شهرستان، از ورود به کنترل بیماری خبر داد و گفت: همچنان با رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری های اجتماعی و عدم عادی انگاری به توفیق عمل در کنترل و قطع زنجیره بیماری دست خواهیم یافت.
محمدرضا مشایخی در جلسه ویدئو کنفرانس شورای اداری شهرستان رعایت موارد بهداشتی از سوی ادارات را الگویی برای مردم و سبب فرهنگ سازی خواند و از تمامی خیرین، گروههای مردمی، نهادهی حمایتی، عوامل نظامی، انتظامی، بسیج، سپاه و ارتش، رییس دادگستری و دادستانی، امام جمعه، کسبه، اصناف و بازاریان و تولیدکنندگان، ادارات، اعضای شورای تامین و اعضای ستاد پیشگیری از کرونا و در راس آنها مدافعان سلامت برای همیاری و همدلی هر چه بیشتر در امر مدیریت، کنترل و مقابله با بیماری کرونا قدردانی نمود.
 
لزوم آمادگی ادارات و ارائه تمهیدات و امکانات لازم برای پیک احتمالی بیماری کرونا توام با بیماری آنفولانزا در پاییز
 
مشایخی با بیان اینکه باید به صورت مستمر نیز برنامه های مصوب در قالب ستاد پیشگیری، مقابله و مبارزه با کرونا به اجرا درآید بر لزوم آمادگی ادارات و ارائه تمهیدات و امکانات لازم برای پیک احتمالی بیماری کرونا توام با بیماری آنفولانزا در پاییز تاکید کرد.
 
فرماندار ویژه میانه با اشاره به نامگذاری سال جدید به جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری با تاکید بر حمایت از تولید و تولیدکنندگان، تصریح کرد: تولیدی هایی که بخشی از خطوط تولیدی و یا تمامی خط تولید خود را به اقلام و تجهیزات بهداشتی و مواد ضدعفونی اختصاص داده اند باید تقویت شوند که خوشبختانه در سطح کشور و شهرستان کمبودی از لحاظ اقلام بهداشتی نداشته بلکه به صدور برخی اقلام بهداشتی نیز اقدام شده است.
 
سومین مرحله از رزمایش مومنانه در عید فطر در سایه مشارکت مردم و خیرین شکوهمندانه برگزار می شود
 
مشایخی به برگزاری رزمایش مومنانه در راستای لبیک گویی به فرمان رهبری برای کمک و یاری به اقشار نیازمند و آسیب دیده از کرونا اشاره کرده گفت: دو مرحله از این رزمایش با توزیع نزدیک به 6 هزار بسته معیشتی بانجام و مرحله سوم نیز همزمان با عید سعید فطر در سایه مشارکت و همدلی هرچه بیشتر مردم و خیرین با شکوه هر چه تمام به محوریت سپاه میانه برگزار می شود.
 
تکمیل پروژه های عمرانی ناتمام در اولویت باشد
 
مشایخی با توجه به آغاز اجرای پروژه های مختلف عمرانی در شهرها و روستاها خواستار نظارت بر روند اجرای پروژه ها و تسریع در اجرای آنها شد و گفت: ادارات باید در جذب اعتبارات سال 98 پیگیر بوده و به اتمام پروژه های ناتمام پرداخته و پروژه ها جدید را با اولویت پروژه های ناتمام و با توجه به اعتبارات کمیته برنامه ریزی در سال جدید تعریف کرده و روسای ادارات بر پروژه های خود و اجرای بموقع آنها اشرافیت کامل داشته باشند.
 
وی  اعطای بموقع تسهیلات از سوی بانک های عامل برای تسریع در روند بازسازی منازل آسیب دیده از زلزله سال 98 را با توجه به محدودیت فصل کاری خواستار شد.
 
مشایخی بر انجام بموقع تعهدات دولت در انجام پروژه های مشارکتی را سبب جلب رضایت مردم و همکاری و همیاری هر چه بیشتر برای انجام دیگر امور شد.
 
تامین کالاهای اساسی وکنترل قیمتها  ضروری است
 
فرماندار ویژه میانه با تصریح بر اینکه تا به حال کمبودی از لحاظ کالاهای اساسی و ضروری مردم نداشتیم بیان کرد: با توجه به وضعیت خاص کشوردر حوزه تامین کالاهای اساسی و ضروری نباید دغدغه داشته باشیم .
 
وی کنترل قیمت کالاهای اساسی و ضروری از جمله اقلام بهداشتی را مهم برشمرد و افزود: استمرار تولید، کنترل موارد و مسائل تولیدی ها و رفع آنها بویژه در حوزه اقلام بهداشتی و ضدعفونی به اقدام مطلوب در حوزه مقابله و مبارزه با بیماری کرونا منجر می شود.
 
مواظبت از منابع طبیعی، کنترل ساخت و سازها،کنترل قاچاق دام و گندم و قطع اشجار
 
مشایخی با اشاره به تخریب اراضی طبیعی و ملی در برخی مناطق خواستار مشارکت نیروهای جهادکشاورزی با منابع طبیعی و آبخیزداری شده و اضافه کرد: در بحث کنترل ساخت و سازها باید شاهد اقدامات بموقع جهاد کشاورزی و شهرداری و منابع طبیعی باشیم.
 
فرماندار ویژه میانه کنترل و نظارت مستمر بر قطع اشجار و قاچاق دام و گندم را خواستار شد و از ادارات مربوطه خواست تا به این موضوع حساسیت مجدانه داشته و اقدام بموقع نمایند.
 
توجه جدی مسوولان به برگزاری هرچه باشکوهتر مناسبات خرداد با رویکرد جدید 
 
مشایخی بر لزوم توجه جدی مسوولان شهرستان برای برگزاری هرچه باشکوهتر مناسبات خرداد با رویکرد جدید در فضاهای مجازی و یا فضاهای بزرگ اجتماعی با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی به صورت باشکوه و پررونق تر از گذشته تاکید کرد.
 
رعایت ابلاغیات دولت در استمهال وام ها و تک ضامنه شدن تسهیلات ازدواج از سوی بانک ها
 
فرماندار میانه گفت: با توجه به آسیب دیدن برخی از اصناف در کرونا مانند رستوران ها و تالارها و نظایر آن به ابلاغیه ی دولت در استمهال وامهای آنها گفت: برای عودت مبالغ کسر شده از حساب ضامن و یا وام گیرنده مهلت می دهیم که در صورت عمل نشدن این امر از سوی بانکها تا رسیدن حق به حق دار پیگیر موضوع بوده و با اقدام قانونی برخورد خواهد شد که در این بین ممکن است حق با مشتری باشد یا بانک.
 
مشایخی تاکید کرد: تک ضامنه شدن تسهیلات ازدواج باید مد نظر روسای بانک ها قرار گرفته و در حیطه قوانین و ابلاغیه ها عمل کنند.
 
رضایت و تکریم ارباب رجوع سرلوحه امور در ادارات باشد
 
فرماندار میانه لزوم پاسخگویی، رضایتمندی و تکریم ارباب رجوع را مستلزم هم افزایی و تعامل هر چه بیشتر عنوان کرد و گفت: باید از تشریفات اداری کاسته و مکاتبات زاید را به صفر برسانیم زیرا با توجه به اختیارات داده شده به برخی ادارات نباید شهروندان از جمله سرمایه گذاران درپیچ و خم ادارات و یا در استان برای اخذ مجوز سردرگم باشند.
 
وی با اشاره به اهمیت سرمایه گذارای در شهرستان علی رغم تاکیدات بسیار از بی توجهی برخی دستگاهها گلایه کرده بر ورود مجدانه و فعالانه آنها در حمایت هر چه تمام از سرمایه گذاران و آماده نمودن بستر لازم تاکید کرد.
 
مشایخی از آغاز عملیات نیرورسانی خط 63 شهرک صنعتی شماره 2 میانه با پیگیری های انجام شده خبر داده گفت: با اجرای این طرح به طول چند کیلومتر شاهد افزایش ظرفیت برق در این منطقه برای رفاه حال هر چه بیشتر سرمایه گذاران خواهیم بود که انتظار می رود از فردا شاهد همکاری دستگاههای شهرستان برای اجرای این پروژه و بهره برداری از آن تا آخر تیرماه سال جاری باشیم.
 
فرماندار میانه به افتتاح پروژه های گازرسانی در طی روزهای اخیر اشاره کرده افزود:  98 درصد از گازرسانی در کل شهرستان طی سال جاری به اتمام خواهد رسید و برای 2 درصد باقیمانده نیز که در انتهای شبکه قرار گرفته اند تمهیداتی در نظر گرفته شده تا هیچ نقطه ای از شهرستان بدون نعمت گاز نباشد.
 
مشایخی  در پایان از ارائه گزارش عملکرد ادارات در طی سال 98 تقدیر نموده و افزود: با توجه به وضعیت موجود جلسات حساس مانند شورای اداری و کمیته برنامه ریزی و جلسات کارگروهها باید یا در فضای مجازی و یا در فضاهایی بزرگتر با رعایت پروتکل های بهداشتی لازم تشکیل شود. 
 
گفتنی است ارائه گزارش عملکرد از سوی ادارات گاز، آموزش و پرورش، شهرداری و راه و شهرسازی از برنامه های این ویدئو کنفرانس بود. 

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 29 ارديبهشت 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی میانه