Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
شنبه 29 شهريور 1399
En
تاریخ : سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
کد 1651

فرماندار ویژه مراغه:

شهریه مدارس هیات امنایی مراغه افزایش نمی‌یابد

فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا و آسیب‌ها و خسارت‌های مادی ناشی از آن، امسال افزایشی در شهریه مدارس هیات امنایی شهرستان نخواهیم داشت.
حمید شکری در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان مراغه اظهار داشت: همچنین در راستای ابلاغیه وزارت آموزش و پرورش مبنی بر تبدیل مدارس نمونه به هیات امنایی، یکی از مدارس نمونه مراغه امسال به هیات امنایی تبدیل خواهد شد.

وی به املاک مازاد و بلا استفاده آموزش و پرورش شهرستان اشاره کرد و گفت: املاک مورد نظر که بیش از ۴۰ مورد است با هماهنگی های انجام شده و در صورت بازگشت مبلغ به حساب اداره آموزش و پرورش شهرستان به فروش می رسد.

شکری گفت: همچنین مدارس روستاهای خالی از سکنه که دانش آموزی در آن ها مشغول تحصیل نیستند در راستای نگهداری و جلوگیری از تخریب به دهیاری ها تحویل داده شوند.

وی افزود: نیازهای فضای آموزشی از سوی شورای آموزش و پرورش بررسی و مطرح و از طریق اعتبارات دولتی و کمک های خیران مشکلات مربوط به این بخش نیز رفع می شود.

وی به فعالیت آموزشگاه های آزاد در شرایط کرونایی اشاره کرد و گفت: فعالیت آموزشگاه های آزاد با مقیاس کوچک با رعایت تمامی پروتکل های مربوطه و نظارت کامل دستگاه های متولی بلا مانع است.

رییس آموزش و پرورش شهرستان مراغه نیز در این جلسه گفت: تمامی مدارس روستایی و شهری با حضور تمامی معلمان و کادر مدارس از دیروز بازگشایی شده است.

رضا آسیابی گفت: در حال حاضر با بازگشایی مدارس، تنها ۵ درصد دانش آموزان شهرستان در مدارس برای رفع اشکال حضور پیدا می کنند.

وی افزود: تمامی پروتکل های بهداشتی و اجتماعی در بازگشایی مدارس از سوی این اداره لحاظ شده است.

وی گفت: همچنین امتحانات در کلیه پایه ها به غیر از پایه های نهم و دوازدهم غیرحضوری خواهد بود.

آسیابی گفت: تا قبل از شیوع بیماری کرونا،  ۸۰ درصد مطالب و محتوای کتاب های درسی تدریس شده بود و نزدیک ۱۵ درصد محتوا در فضاهای مجازی تدریس شده است.

وی ادامه داد: امتحانات به صورت مجازی از محتواهای تدریس شده خواهد بود و هفته نخست خرداد ماه نمرات اعلام می شود.

وی گفت: امتحانات پایه دوازدهم نیز در ۱۰ حوزه مشخص و با رعایت تمامی پروتکل ها برگزار می شود.

آسیابی به فضاهای آموزشی شهرستان اشاره کرد و گفت: امسال افزایش ۱۰ درصدی دانش آموزان در کلاس ها را شاهد بودیم اما متاسفانه هیچ گونه افزایشی در فضای آموزشی نداشتیم.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه