Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 11 خرداد 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 1 خرداد 1399
کد 1672

فرماندار هشترود:

در صورت رعایت نکردن توصیه های بهداشتی خطر افزایش بیماری کرونا در هشترود جدی است

فرماندار هشترود در جلسه مجمع سلامت و ستاد مقابله با کرونا که با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد گفت: با توجه به افزایش مبتلایان به کرونا در هشترود، اگر مردم توصیه های بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت نکنند خطر جدی است.
امینیان گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان هشترود ۱۲۹ نفر و تعداد فوتی ها ۳ نفر است و از مجموع مبتلایان ۷۷ نفر در اردیبهشت ماه به بیماری مبتلا شده اند.

وی با بیان اینکه علی‌رغم نگرانی‌های موجود از شیوع و گسترش بیماری در روزها و هفته‌های اول در شهرستان هشترود خوشبختانه در ماه‌های اسفند و فروردین بیماری به خوبی در شهرستان مدیریت شد گفت: انتقال پیک بیماری به اردیبهشت ماه باعث شده ویروس ضعیف‌تر شده و دامنه خسارت و آسیب آن کمتر باشد.

امینیان گفت: با این وجود همچنان این نگرانی از بابت گسترش بیماری طی روزها و هفته‌های آینده در شهرستان هشترود وجود دارد و لذا لازم است تمامی مسئولین و مردم نسبت به رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های اعلام شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا اقدام کنند چراکه هرگونه اهمال و سستی، آسیب‌هایی به مراتب جبران ناپذیرتر خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به رضایت رهبر معظم انقلاب از مجموعه عملکرد مردم و مسئولین در مقابله با بیماری کرونا گفت: خوشبختانه مردم و مسئولین خصوصا کادر درمان در شهرستان هشترود تلاش و مجاهدت شبانه روزی داشته‌اند که از جمله می‌توان به ۲۲۰ مصوبه ستاد مقابله با بیماری کرونا در طی ۲۶ جلسه در سطح شهرستان که ۲۱۳ مصوبه آن اجرائی شده است و یا جمع‌آوری مبلغی بالغ بر ۱ میلیارد تومان توسط مردم و خیرین شهرستان به منظور کمک به اقشار و گروه‌های آسیب‌پذیر ناشی از بیماری کرونا و ... اشاره کرد.

دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم در این جلسه همبستگی و انسجام گسترده در بین مردم به منظور مقابله با بیماری کرونا را یک سرمایه عظیم اجتماعی دانست و گفت: ما باید خود را به زندگی با این ویروس عادت دهیم.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 1 خرداد 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی هشترود