Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 7 اسفند 1399
En
تاریخ : دوشنبه 8 مهر 1398
کد 173

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی:

عملکرد مطلوب دستگاه‌های اجرایی نیازمند فضای امن و آرام برای خدمت‌گزاری است

معاون توسعه مدیریت ومنابع استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر توسعه متوازن مناطق مختلف و رونق و پویایی شهرستان‌ها، گفت: عملکرد مطلوب دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌ها نیازمند فضای امن، آرام و بدون دغدغه برای کارکنان دستگاه‌هاست.
حمیدرضا قاسم‌زاده در جمع کارکنان فرمانداری ورزقان، با اشاره به درخواست برخی از کارکنان دستگاه‌های دولتی برای انتقال به مرکز استان، گفت: تمرکز امکانات رفاهی در شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها، موجب شده است که حتی ساکنان بومی مناطق محروم نیز ترغیب به مهاجرت شوند.

وی افزود: کمبود امکانات در مناطق محروم و شهرستان‌ها یکی از عوامل توسعه‌نیافتگی و در نتیجه عدم تمایل به سکونت در این مناطق است که برای حل این مشکل، توسعه متوازن و ایجاد مزیت‌های رفاهی باید به طور جدی دنبال شود.

قاسم‌زاده تاکید کرد: عملکرد مطلوب دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌ها نیازمند فضای امن، آرام و بدون دغدغه برای کارکنان آنهاست و مدیریت استان در این زمینه از امکانات و اختیارات خود استفاده خواهد کرد.

وی در عین حال به شرایط اقتصادی کشور و محدودیت منابع دولتی اشاره کرد و گفت: اکنون در یک جنگ اقتصادی قرار داریم و باید با همدلی و همبستگی برای شکوفایی و سربلندی میهن اسلامی تلاش کنیم.

قاسم‌زاده با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، گفت: عزت و اقتدار کشور مدیون خون شهدا و جان‌فشانی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس است و همه مسئولان وظیفه دارند این راه را ادامه دهند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی همچنین توسعه روستایی را پیش‌نیاز توسعه پایدار کشور دانست و گفت: اگر روستاها رو به رشد، بالندگی و خوداتکایی پیش بروند وابستگی کشور به بیگانگان کمتر شده و حرکت به سمت استقلال اقتصادی سرعت می‌گیرد.

قاسم‌زاده، تثبیت جمعیت روستایی و کاهش مهاجرفرستی از روستاها را از مهم‌ترین ویژگی‌های توسعه‌یافتگی عنوان کرد و گفت: بر این اساس دولت توسعه روستایی را جزو اولویت‌های خود قرار داده است.

در این نشست یحیوی، فرماندار ورزقان و تعدادی از کارکنان این فرمانداری نیز به بیان مسائل و مشکلات اداری شهرستان پرداختند و سپس مدیران حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری در خصوص مسائل مطرح شده توضیحات لازم را ارائه کردند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی همچنین از قسمت‌های مختلف فرمانداری ورزقان بازدید و با کارکنان این فرمانداری از نزدیک دیدار و گفت‌وگو کرد.

قاسم‌زاده همچنین از بخشداری خاروانا و امکانات اداری این بخش بازدید کرد.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 8 مهر 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی