Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
يکشنبه 5 بهمن 1399
En
تاریخ : سه شنبه 13 خرداد 1399
کد 1730

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی:

زنان از دیدگاه امام راحل، مربیان جامعه هستند

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی گفت: زنان از دیدگاه امام راحل، مربیان جامعه هستند و مقام زن، مقام والایی بوده و خانواده اولین و مهم‌ترین جایگاه تربیتی بشر و محل بروز و ظهور عواطف انسانی است.
رقیه صادق زاده در هفتمین نشست تخصصی اندیشه آفتاب با محوریت تبیین نقش زن در خانواده ضمن تسلیت فرارسیدن سی و یکمین سالگرد رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و پنجاه و هفتمین ساگرد گرامیداشت قبام پانزده خرداد گفت: گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل در سالگرد رحلت ایشان، فرصتی است تا اندیشه ها و آرمان‌های آن بزرگ مرد تاریخ و همچنین شخصیت ناب ایشان به نسل جدید بازخوانی شود.

امام جمعه هریس هم در این نشست تخصصی با اشاره به اینکه خانواده بهترین محل پیوند زن و مرد و بیشترین زمینه‌ساز کمال آن دو است، گفت: اولین شرط داشتن جامعه‌ای سالم و پویا، سلامت و پایداری خانواده است.

حجت‌الاسلام قهرمان احمدی گفت: هویت انسانی بشر بدون خانواده نه تنها نابود می‌شود، بلکه همه‌ی تلاش‌های فردی و اجتماعی نیز بی‌ثمر و نافرجام می‌ماند.

وی افزود: مرد در خانواده مظهر تعقل و زن، مظهر عاطفه است و وجود این دو در کنار هم خانواده را به مأمنی برای اعضای آن تبدیل می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اولین مطلب در امر ازدواج اصالت خانواده‌ها بوده و سیره عملی و نظری پدر و مادر است، چرا که شخص بیش از 20 سال در کنار آن‌ها به سر برده و به مجموعه ارزش‌های آن‌ها پایبند است.

احمدی گفت: نقش زن اساسی و در الویت بوده و علاوه بر تربیت و شخصیت فرزندان در شخصیت مردان نیز تاثیر گذار است.

وی ادامه داد: زنان از وجدان کاری و احساس مسئولیت بالاتری نسبت به مردان برخوردار بوده و مقاصد مالی و مدیریتی پایینی دارند؛ بنابراین، خانواده‌ای «الگو» و «نمونه» است که در آن حقوق همه‌ی اعضا استیفا شده و تکالیف آنان نیز انجام داده شده باشد.

وی گفت: با بررسی نقش‌هایی که زنان در خانواده ایفا می‌کنند، می‌بینیم که دامنه‌ی تأثیرگذاری آن‌ها در کل روابط خانوادگی بسیار زیاد بوده و این امر در موفقیت و اعتلای خانواده بسیار مؤثر و سازنده است.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 13 خرداد 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی