Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : پنجشنبه 29 خرداد 1399
کد 1782

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی خبر داد:

برگزاری رزمایش زلزله در بخش تسوج شبستر/ لزوم آمادگی کلیه شهرستان‌ها برای مقابله با حوادث احتمالی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از برگزاری رزمایش زمان و مکان صفر با زلزله فرضی 6.2 ریشتر در بخش تسوج شهرستان شبستر خبر داد.
محمدباقر هنربر با بیان اینکه این رزمایش در بامداد روز چهارشنبه و بدون اطلاع قبلی برگزار شد، افزود: در این رزمایش که با هدف ارتقای سطح آگاهی و دانش عمومی و ارزیابی میزان آمادگی دستگاه‌های امدادی، عملیاتی، خدماتی، نظامی و انتظامی شهرستان و استان برگزار شد، با ابلاغ وقوع زلزله فرضی به فرماندار شبستر از طرف مدیریت بحران استان، بلافاصله اعضای ستاد مدیریت بحران از سوی فرماندار فراخوان شده و تیم های ارزیابی به محل حادثه اعزام شدند.
 
وی خاطرنشان کرد: اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان در کمتر از نیم ساعت برای تشکیل جلسه مدیریت بحران در محل فرمانداری حاضر شده و پس از جلسه جهت بازدید و ارزیابی به محل استقرار کارگروه‌های امدادی، عملیاتی، نظامی و انتظامی و خدمات رسان در محل پارک میشو عزیمت کردند.

وی گفت: در این رزمایش از امکانات شهرستان‌های معین، از جمله آتش نشانی تبریز، هلال احمر مرند و جلفا و تبریز و آتش نشانی و نیروهای امدادی کلیه شهرهای شهرستان شبستر استفاده شد که به موقع در محل حضور پیدا کرده بودند.
 
هنربر افزود: این رزمایش که تا ساعت ۳ بامداد روز چهارشنبه به طول انجامید، از طرف مدیریت بحران استان در رتبه خیلی خوب ارزیابی شد.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه مشابه این رزمایش در سطح استان برگزار خواهد شد، افزود: با توجه به حادثه خیز بودن استان، تمامی فرمانداران، شهرداران، اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و شهرستان‌ها، همواره باید در آمادگی کامل باشند.
 
هنربر همچنین بر استفاده از ظرفیت مردم بویژه جوامع محلی، تشکل‌های مردم نهاد و NGO ها در مدیریت تمامی حوادث هم در حوزه پیشگیری و آمادگی و هم در مرحله مقابله و بازسازی تاکید کرد.
 

 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 29 خرداد 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی