Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 12 اسفند 1399
En
تاریخ : سه شنبه 3 تير 1399
کد 1802

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

صنعتی‌سازی بهترین راه تولید مسکن ارزان‌قیمت است/ اقدام ملی مسکن نیازمند برنامه عملیاتی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، صنعتی‌سازی در حوزه ساختمان را بهترین راه تولید مسکن ارزان‌قیمت دانست و گفت: با حجم بالای تقاضای مسکن در جامعه، باید به سمت صنعتی‌سازی برویم و کم‌کاری‌های گذشته را در این زمینه جبران کنیم.
جواد رحمتی در جلسه شورای مسکن استان، با اشاره به اینکه سهمیه آذربایجان شرقی از طرح اقدام ملی مسکن، 40هزار واحد است، افزود: برای ساخت این تعداد واحد مسکونی، استفاده از روش‌های صنعتی برای کاهش زمان ساخت و قیمت‌تمام شده مسکن ضروری است.

وی با اشاره به حجم بالای ثبت‌نام متقاضیان در این طرح، گفت: کمتر از 20 درصد متقاضیان واجد شرایط تشخیص داده شده‌اند و در مرحله پیش‌پرداخت نیز تعدادی از متقاضیان انصراف داده‌اند.

رحمتی با اشاره به محدودیت‌های دولت در تولید مسکن، بر جلب مشارکت انبوه‌سازان و تعاونی‌های مسکن تأکید کرد و گفت: برای تسریع در اجرای طرح اقدام ملی مسکن باید برنامه عملیاتی داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بیش از 50 درصد پروژه‌های مسکن مهر، در این دولت تکمیل شد، افزود: سیاست دولت این است که در طرح اقدام ملی مسکن، معایب و کاستی‌های مسکن مهر تکرار نشود.

در این جلسه گزارش اقدامات اداره کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و شرکت عمران شهر جدید سهند درخصوص طرح اقدام ملی مسکن ارائه و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین مسائل و مشکلات مسکن مهر در حوزه تعاونی‌های مشکل‌دار و باقی‌مانده مشکلات مسکن مهر بررسی شد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 3 تير 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی