Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : چهارشنبه 4 تير 1399
کد 1806

فرماندار ویژه مراغه:

اتاق بازرگانی تبریز در مراغه سرمایه‌گذاری می‌کند

فرماندار ویژه مراغه از موافقت اتاق بازرگانی تبریز برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های تولیدی این شهرستان خبر داد.
حمید شکری در دیدار با رییس اتاق بازرگانی تبریز اظهار داشت: مراغه دارای پتانسیل ها و ظرفیت های بسیاری در حوزه های صنایع تبدیلی، کشاورزی و گردشگری است و از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در شهرستان دعوت می کنیم.

وی گفت: مجموعه دستگاه های دولتی شهرستان تمامی زیرساخت ها را برای سرمایه گذاری در شهرستان فراهم می کنند و همکاری با سرمایه گذاران را جز برنامه ها و اولویت های خود می دانند.

وی به اهداف این دیدار اشاره کرد و گفت: این دیدار به منظور معرفی بیشتر فرصت های سرمایه گذاری در راستای توسعه همه جانبه شهرستان با توجه به ظرفیت های بالقوه و بالفعل مراغه انجام شده است.

فرماندار مراغه گفت: انتظار می رود که اتاق بازرگانی تبریز با توجه به پتانسیل های بالقوه و بالفعل مراغه در جذب سرمایه گذاران استانی و فرا استانی حمایت های لازم را در راستای توسعه همه جانبه این شهرستان به عمل آورند.

شکری همچنین از رییس اتاق بازرگانی تبریز به عنوان مالک کارخانه شهد سهند مراغه و مجموعه شیرین عسل، خواستار توسعه کارخانه و سرمایه گذاری در شهرستان شد. 

رییس اتاق بازرگانی تبریز نیز در این دیدار گفت: هدف عمده فعالان اقتصادی استان و کشور تولید ثروت در راستای رفاه اجتماعی و اقتصادی مردم است.

یونس ژائله در خصوص ایجاد ارزش افزوده در بخش های مختلف اقتصادی استان و شهرستان مراغه گفت: مدیران ارشد استانی و شهرستانی می بایست بر اساس برنامه جامعی که در  راستای توسعه مناطق مختلف استان تهیه شده اقدامات لازم را در جهت تولید مکانیزه و صنعتی در بخش های مختلف اقتصادی را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی گفت: ادارات و سازمان های مرتبط می بایست با حذف بورکراسی های زاید اداری امکان حضور مستمر و موثر سرمایه گذران را در جای جای استان فراهم آورند.

ژائله اصلاح الگوی کشت، بهره برداری مناسب از منابع آبی استان و منطقه با تغییر شیوه آبیاری باغات و زمین های کشاورزی، تغییر کشت محصولات زراعی و باغی با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر و گسترش صنایع تبدیلی با هدف  تکمیل زنجیره های تامین را از مهمترین عوامل توسعه شهرستان مراغه عنوان کرد.

وی آمادگی کامل اتاق تبریز به منظور معرفی ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی شهرستان مراغه در راستای توسعه همه جانبه آن را اعلام و از فرماندار مراغه و هیات اقتصادی خواست تا اولویت های سرمایه گذاری شهرستان را به منظور ارایه به سرمایه گذاران در اختیار اتاق تبریز قرار دهند.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 4 تير 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی مراغه