Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 12 اسفند 1399
En
تاریخ : چهارشنبه 4 تير 1399
کد 1808

به منظور تبادل نظر در خصوص مسائل مشترک؛

نشست هم‌اندیشی معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری‌های منطقه 3 کشور برگزار شد

نشست هم‌اندیشی معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری‌های عضو کارگروه منطقه 3 کشور به منظور هماهنگی و تبادل نظر در خصوص مسائل مختلف این حوزه به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
در این نشست که با هماهنگی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، مهم‌ترین مسائل حوزه‌های فنی و عمرانی استان‌های شمال‌غرب کشور از جمله وضعیت اعتبارات عمرانی، مسائل شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، مسائل مربوط به مدیریت بحران و برخی موارد قانونی این حوزه مورد طرح و بررسی قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه با اشاره به مسائل مشترک استان‌های شمال‌غرب کشور در حوزه فنی و عمرانی، بر استمرار نشست‌های هم‌اندیشی و هم‌فکری درخصوص حل‌وفصل مشکلات این حوزه و ارائه پیشنهادهای عملی به دستگاه‌های بالادستی تأکید کرد.

جواد رحمتی با بیان اینکه بخش عمده مشکلات حوزه عمرانی، مربوط به کم بودن اختیارات استان‌ها و تمرکزگرایی در دستگاه‌های ملی است، گفت: بخش عمده‌ای از اعتبارات عمرانی توسط وزارتخانه‌ها هزینه می‌شود و استان‌ها نقشی در این خصوص ندارند.

وی افزود: ادارات و دستگاه‌های استانی، شناخت بهتری نسبت به وضعیت پروژه‌های عمرانی دارند و برای مدیریت بهتر این پروژه‌ها، لازم است اختیارات استانی افزایش یابد.

معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری‌های آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و کردستان هم در این جلسه دیدگاه‌های خود را درخصوص مسائل مختلف حوزه مسئولیت خود بیان کردند.

لزوم افزایش نقش معاونت‌های عمرانی در تخصیص اعتبارات عمرانی استان‌ها، لزوم وحدت رویه در اجرای قوانین مربوط به حوزه‌های فنی و عمرانی، وضعیت اعتبارات شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و ستادهای مدیریت بحران، نحوه مقابله با آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع، نحوه برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز، وضعیت اعتبارات اشتغال پایدار روستایی، پیشرفت اجرایی پروژه‌های عمرانی مشترک بویژه در حوزه راه‌سازی و حمل‌ونقل، برخی از موارد قانون شهرداری‌ها و قوانین حوزه عمرانی و لزوم همکاری‌های مشترک استان‌های همجوار در مسائل مختلف از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.
 

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 4 تير 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی