Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
پنجشنبه 6 آبان 1400
En
تاریخ : چهارشنبه 11 تير 1399
کد 1860

به مناسبت هفته مبارزه با قاچاق و مبارزه با مواد مخدر انجام شد؛

دیدار اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی

اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان عصر امروز (چهارشنبه) با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی دیدار کردند.
حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم در این دیدار از تلاش‌های مسئولان استان در حوزه مبارزه با قاچاق و مواد مخدر قدردانی کرد و گفت: هماهنگی دستگاه‌های مسئول در این دو حوزه، یک اصل مهم است که نتیجه آن، تأمین آسایش و آرامش برای شهروندان استان خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه اعتیاد، زمینه‌ساز بسیاری از مشکلات اجتماعی و تهدیدی علیه امنیت ملی است، افزود: پیشگیری از اعتیاد از طریق حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد و گروه‌های محلی و اجتماع‌محور مهم‌ترین راهکار مبارزه با این بلای خانمان‌سوز است.
 
آل‌هاشم همچنین بر راه‌اندازی تشکل‌های مردمی مبارزه با اعتیاد، نظارت جدی بر فضای مجازی، استفاده از توان کارشناسی مجامع علمی و دانشگاهی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی در حوزه مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد.
 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود قاچاق را پدیده‌ای مخرب و تهدیدکننده تولید داخلی عنوان کرد و گفت: قاچاق، هزینه‌های زیادی بر بدنه اقتصادی کشورمان وارد کرده و مبارزه با آن، نیازمند عزم و اراده ملی است.
 
وی تأکید کرد: همه قوای کشور برای مبارزه جدی با قاچاق، باید افق نگاه و چشم‌انداز کارشناسی خود را ارتقا دهند و برای حمایت از تولید داخلی و اشتغال جوانان جدی‌تر و مصمم‌تر عمل کنند.
 
استاندار آذربایجان شرقی هم در این دیدار با قدردانی از فعالان حوزه مبارزه با قاچاق و مواد مخدر، گفت: آذربایجان شرقی در سایه تعامل و هماهنگی خوب بین دستگاه‌های اجرایی، دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی و انتظامی، امن‌ترین استان کشور است.
 
دکتر محمدرضا پورمحمدی افزود: آذربایجان شرقی از نظر شیوع اعتیاد نیز جزو استان‌های پاک است؛ هرچند کمترین نرخ اعتیاد هم زیبنده شهر و استان ما نیست و باید کارهای اساسی‌تر و جدی‌تری برای مبارزه با این پدیده شوم انجام شود.
 
وی با بیان اینکه آمارها نشانگر شرایط خوب استان از نظر مسائل امنیتی و مشکلات سیاسی و صنفی است، افزود: همدلی و همکاری دستگاه‌های مسئول قطعا به بهبود شرایط کمک خواهد کرد.
 
اسکندرزاده، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان و استادرحیمی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد و اقدامات انجام‌یافته در حوزه مبارزه با قاچاق و مواد مخدر ارائه کردند.
 
در این دیدار همچنین از خانواده شهید حامد محمدی که در خرداد سال 97 در درگیری با اشرار و قاچاقچیان در هنگ مرزی سردشت به شهادت رسیده بود، تجلیل شد.

گفتنی است 6 تا 12 تیر هر سال به عنوان هفته مبارزه با قاچاق کالا و ارز و هفته مبارزه با مواد مخدر نام‌گذاری شده است.
 

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 11 تير 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی