Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 6 خرداد 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 11 مهر 1398
کد 195

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

ادارات دولتی زمینه استفاده از ظرفیت کنش‌گران اجتماعی و مدنی را فراهم کنند

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با تأکید بر ضرورت تدوین نقشه راه و برنامه عملیاتی برای رفع آسیب‌های اجتماعی، گفت: تشکل‌های مردم‌نهاد می‌توانند نقش قابل ملاحظه‌ای در فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی شهروندان داشته باشند و ضروری است ادارات دولتی راه را برای استفاده از ظرفیت کنش‌گران اجتماعی و مدنی هموار کنند.
بدر شکوهی در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان سراب، با اشاره به عزم جدی دولت تدبیر وامید برای تقویت همبستگی اجتماعی و پویایی فرهنگی در سطح جامعه، افزود: به‌رغم محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های ظالمانه، بودجه قابل توجهی توسط وزارت کشور برای مقابله با آسیب های اجتماعی اختصاص یافته است.

وی افزود: در دو سال گذشته بیش از 16 تفاهم نامه با موسسات و تشکل های مردم نهاد با اعتباری بالغ بر60 میلیارد ریال در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و حمایت از اقشار در معرض آسیب مانند کودکان کار و زنان بی‌سرپرست، سامان‌دهی تکدی‌گری و ارائه خدمات به حاشیه‌نشینان در سطح استان منعقد و عملیاتی شده است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی، رفع مشکلات کشور را در گرو همکاری و تعامل نزدیک مردم و مسئولان دانست و بر آمادگی اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری برای حمایت از تلاش‌هایی که برای ارتقای فرهنگ و همبستگی اجتماعی در سطح استان صورت می گیرد تاکید کرد.

فرماندار سراب نیز با ارائه گزارشی از وضعیت شهرستان در حوزه اجتماعی و فرهنگی، بر ضرورت همکاری و هم افزایی مردم و مسئولان برای کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

ثقفی با معرفی سراب به عنوان یکی از شهرستان‌های مذهبی و فرهنگی استان، دینداری و التزام به موازین اخلاقی را مهم‌ترین خصوصیات اهالی سراب عنوان کرد و یادآور شد: این خصوصیات را باید حفظ و تقویت کرد تا از بسیاری از چالش ها و خطراتی که در حوزه فرهنگی و اجتماعی وجود دارد جلوگیری شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی پس از این جلسه از مرکز نگهداری سالمندان و معلولان شهرستان سراب بازدید کرد.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 11 مهر 1398
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی