Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
جمعه 3 ارديبهشت 1400
En
تاریخ : پنجشنبه 26 تير 1399
کد 1982

استاندار آذربایجان شرقی:

بانک‌ها همکاری خود را با بخش تولید بیشتر کنند/ سیاست‌های سخت‌گیرانه باید تغییر کند

استاندار آذربایجان شرقی، تحقق شعار "جهش تولید" را رمز اصلی پیشرفت و عبور کشور از مشکلات اقتصادی دانست و بر همکاری تنگاتنگ بانک‌ها با صاحبان واحدهای تولیدی و بخش خصوصی در این راستا تأکید کرد.
دکتر محمدرضا پورمحمدی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، با بیان اینکه جهش تولید، راهبرد اصلی کشور برای شکوفایی اقتصادی و گذر از شرایط فعلی است، افزود: با توجه به اهمیت تولید در شرایط کنونی و ضرورت حمایت همه‌جانبه از بخش تولید، جلسات مشترک میان بانک‌ها و بخش خصوصی با هدف تسریع در رفع مشکلات و افزایش تعامل بین بخش‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی بر حذف فرایندهای زاید اداری در اعطای تسهیلات بانکی به بنگاه‌های تولیدی تأکید کرد و گفت: بسیاری از قوانین فعلی نیازمند تغییر به نفع تولید هستند و متاسفانه در برخی موارد شاهد ایرادهای بی‌مورد از سوی بانک‌ها در اعطای وام به تولیدکنندگان هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بانک‌ها امانت‌دار سرمایه مردم هستند، گفت: سرمایه مردم باید برای مردم و به نفع مردم، استفاده شود.

پورمحمدی با انتقاد از اتخاذ سیاست‌های سخت‌گیرانه برای اعطای تسهیلات به بخش تولید، گفت: چرا باید تولیدکننده، دار و ندار خود را به بانک بدهد تا بتواند از وام استفاده کند؟ چرا نباید کارخانه و ماشین‌آلات تولید به عنوان وثیقه در بانک، پذیرفته شود؟

وی، شفافیت و سخت‌گیری متعارف و مناسب را لازمه اختصاص تسهیلات به تولیدکنندگان واقعی دانست و در عین حال گفت: تولیدکنندگان نیز باید وضعیت فعلی کشور و مشکلاتی همچون محدودیت منابع دولتی و نقدینگی را درک کرده و آستانه تحمل خود را بالا ببرند.

پورمحمدی از عملکرد تعدادی از بانک‌های استان در پیگیری تخصیص سهم استان از محل تسهیلات رونق تولید انتقاد کرد و گفت: مدیران استانی بانک‌ها باید پیگیری‌های لازم را از مرکز برای تخصیص کامل سهم استانی و همچنین بهره‌مندی بیشتر از تسهیلات شناور به کار گیرند.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و تعدادی از مدیران بانک‌ها نیز در این جلسه به بیان نظرات، پیشنهادها و گزارش عملکرد خود در زمینه رونق تولید پرداختند.

 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 26 تير 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی