Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 31 تير 1399
کد 2004

با همکاری دفتر امور زنان و خانواده استانداری و سازمان جهاد دانشگاهی استان؛

تفاهم نامه رصد و پایش سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده آذربایجان شرقی منعقد شد

تفاهم نامه رصد و پایش سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده میان دفتر امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی و سازمان جهاد دانشگاهی استان منعقد شد.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی در جلسه امضای این تفاهم‌نامه، با اشاره به تدوین سند ارتقای وضعیت زنان، گفت: سال گذشته این سند با همکاری  اساتید و صاحب‌نظران حوزه علوم اجتماعی تدوین و با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در استان رونمایی شد.
 
رقیه صادق‌زاده افزود: در این طرح برنامه‌ریزی و اجرای برنامه ارتقای توانمندی‌ها و مشارکت اجتماعی زنان استان از طریق رصدگری در حوزه سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان و سامانه 101 پیش بینی شده است.
 
وی از جمله اهداف این طرح را نظارت بر اجرای برنامه ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان، دریافت گزارش اقدامات دستگاه‌های ذی‌ربط و ارائه گزارش عملکرد استان در شاخص های عدالت جنسیتی اعلام کرد.
 
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی افزود: تمام برنامه‌های دستگاه‌های متولی در راستای اجرایی شدن سند ارتقای وضعیت زنان در سامانه‌ ۱۰۱ ثبت خواهد شد که این حرکت خوب، امکان نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی در حوزه‌ خانواده و زنان را فراهم می‌کند.
 
صادق‌زاده با بیان اینکه شاخص‌ها و نقاط قوت تمامی شهرستان‌های استان نیز در سند ارتقای وضعیت زنان مشخص شده است، گفت: وضعیت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شهرستان‌ها در این سند تدوین شده و مجری رصد و پایش این سند نیز سازمان جهاد دانشگاهی استان است.
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 31 تير 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی