Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
دوشنبه 30 فروردين 1400
En
تاریخ : دوشنبه 6 مرداد 1399
کد 2037

پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت هفته ملی مهارت و روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت هفته ملی مهارت و فرارسیدن ۶ مرداد، روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، فرهنگ‌سازی در حوزه مهارت‌آموزی را گام مهمی برای تحقق شعار جهش تولید عنوان کرد.
متن پیام دکتر محمدرضا پورمحمدی به این شرح است:

اصحاب حِرَف، صنعتگران و کارآفرینان، پیشران جامعه به سوی توسعه هستند و آموزش و تجهیز آنان به مهارت­ های روز، امری ضروری است.

از این رو کسب مهارت و آموزش­ های فنی و حرفه­ ای به عنوان مکمل تحصیلات دانشگاهی بویژه در رشته های فنی و تجربی از اهمیتی خاص برخوردار است.

فارغ‌التحصیلان دانشگاه­ ها  با کسب تخصص در علوم نظری و پایه، ظرفیت فراوانی برای پیشرفت و توسعه دارند و در صورت گذراندن دوره مهارت­ های ویژه صنایع، تحولات بزرگ را به وجود آورده و مشکلات کشور را حل خواهند کرد.

امروزه دانش و مهارت به مثابه دو بال پرواز، افق های جدیدی را می­ گشاید و نقش کلیدی در بهره ­وری و ایجاد اشتغال مولد دارد.

در کنار این، دوره های کوتاه مدت آموزش های فنی و حرفه­ ای نقش سازنده‌ای در بسیاری از امور از جمله حل مشکل اشتغال خواهد داشت.

این موضوع با توجه به رشد سریع فناوری و تکنولوژهای پیشرفته در عرصه­ های مختلف و نیاز به کسب مهارت­ های جدید، مقوله آموزش­ های فنی و حرفه­ای و مهارت­ آموزی را  ضروری می نماید؛ بنابراین متولیان آموزش مهارت ها، نقش اساسی در تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در بخش های مختلف ایفا می کنند.

اینجانب نام‌گذاری ششم مرداد به عنوان روز ملی کار­آموزی و آموزش­ های فنی حرفه ای را اقدامی ارزشمند در راستای فرهنگ سازی در عرصه مهارت­ آموزی می­ دانم و اعتقاد دارم این امر به تحقق هدف شعار سال و حصول جهش تولید کمک خواهد کرد.

برای فعالان و دست‌اندرکاران این حوزه آزوی موفقیت می‌کنم.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 6 مرداد 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی