Aa
پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 1 مهر 1399
En
تاریخ : پنجشنبه 16 مرداد 1399
کد 2097

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

فضاهای فرهنگی استان کافی نیست/ توسعه متوازن جامعه نیازمند توجه به بخش فرهنگی است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه وضعیت فعلی فضاهای فرهنگی استان در شان قدمت و پیشینه آذربایجان نیست، گفت: به رغم تلاش های ارزنده متولیان عرصه فرهنگ و هنر، سرانه فرهنگی استان در مقایسه با دیگر نقاط کشور پایین است.
بدر شکوهی در نشست هم اندیشی مدیران فرهنگی استان با رؤسای انجمن های هنری و فرهنگی، افزود: همه مدیران فرهنگی استان در این زمینه پاسخگو بوده و در این بین اقتصاد هنر و رونق و تعالی بخشی به آن نیازمند حمایت همه جانبه است.
 
وی افزود: توسعه پایدار و متوازن بدون توجه به مباحث فرهنگی امکان تحقق ندارد و با نگاه سخت افزاری و کالبدی صرف، توسعه حاصل نخواهد شد.
 
شکوهی خاطرنشان کرد: در این زمینه باید ضمن استفاده از تجارب گرانسنگ کشورهای پیشرفته، گفتمان سازی لازم توسط اهالی فرهنگ و هنر صورت گیرد.
 
وی گفت: گسترش فضاهای فرهنگی در استان فقط با اتکا به منابع دولتی امکان پذیر نیست و باید با ایجاد زمینه های مناسب، بخش خصوصی را به سرمایه گذاری در امور فرهنگی ترغیب کنیم.
 
شکوهی در بخش دیگری از سخنان خود به بروز مشکلات و تنگناهای فراوان معیشتی هنرمندان در اثر شیوع کرونا اشاره کرد و با تاکید بر ایجاد زمینه و فضای مناسب به منظور ارائه آثار هنری و فرهنگ سازی برای عرضه این آثار در سطح جامعه، خواستار راه اندازی صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان و اعمال حمایت های بیمه ای آنها در استان شد.
 
وی در پایان گفت: با تهیه بانک اطلاعاتی از سالن ها و فضاهای موجود در ادارات و بخش خصوصی، می توانیم کمبود فضاهای مورد نیاز هنرمندان و اهالی فرهنگ را در کوتاه مدت برطرف کنیم.
 
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 16 مرداد 1399
  • توسط مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی